Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha kevesebbet fogyasztottam a...

Ha kevesebbet fogyasztottam a 210 kWh/nál, miért számláztak ki néhány kWh-át piaci áron?

Figyelt kérdés

Nemrég vált csak letölthetővé a júliusi e-számlám az E.ON applikációban. Mint a számlán látható, a B tarifán 181kWh áramot használtunk, amivel belefértünk a rezsicsökkentett limitbe. Azonban a számlán az energiadíj szekció utolsó sorában mégis 7kWh-át piaci áron számlázott ki. Ugye ez már az augusztushoz tartozik, de ettől függetlenül nem értem. Ez a matek hogy jött ki nekik? Lehet, hogy ők számolnak jól, és csak én nem értem? Közben megjött az augusztusi számla is, ott semmilyen korrekció nem volt. Mielőtt panaszkodnék, kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy ez így rendben van-e, vagy sem.

Itt a számla: [link]



2022. szept. 7. 09:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

10.

Úgyis úgy gondoltam, hogy forgassák vissza. Azt idáig is felesleges luxusnak tartottam, hogy lehetőség volt visszakérni, hogy aztán meg pár hét múlva megint ne stimmeljen.

Az is stimmel, hogy kell a pénz, de akkor ne lehessen átalányozni sem, ők orrba-szájba fogyaszthatnak az elején felette is, nem vasalják be rajtuk, legalább 1 évig. És nem, erre nem az a megoldás, hogy térjek át.

2022. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljes gàz ami az MVM-nèl van. Bõven tùllèptem a 210 KWh-àt ès csökkentett szàmlàt kaptam, ellenben 9 m3 gàzra 45 ezrest. Hètfõn pròbàlok bejutni az ūgyfèlszolgàlatta, majd a fogyasztòvèdelemhez.
2022. szept. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

#11, én átalányos vagyok. Január végén leolvasnak - amikor már csak kb. 2 hónap (szűken) - a fűtési szezon. Onnantól kezdve bizony a következő fűtési szezon számláit fizetem, előre. Vagyis használják az én pénzemet is.

Abban igazad van, hogy ezzel a "fogyasztás jellege" kavarással pont a diktálósokat szivatták meg, tök feleslegesen.

2022. szept. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!