Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért lett ekkora a gázszámla,...

Miért lett ekkora a gázszámla, ha nem léptük túl az átlagfogyasztást?

Figyelt kérdés

Folyamatosan próbálom elérni a szolgáltatót, de semmi. Havi lejelentéssel vagyunk, 65 m3 gázt fogyasztottunk el, ami bőven az átlag alatt van még. Az előző számlánk kb 8.000 forint volt havi lejelentéssel, ami most érkezett az 50.000 forint.

Ezt a hatalmas összeget 65 m3 gázra kaptuk, egyszerűen nem értem.


Tudom, hogy most sok ilyen kérdés lesz, de segítő válaszokat várok, legalább valami útmutatást, nem pedig b-szogatást és politizálást ahogy sajnos a legtöbb hasonló kérdés alatt láttam. Eddig nem én intéztem a családban ezeket a dolgokat, de sajnos rám maradt és el vagyok veszve.


2022. szept. 22. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Én nem értenek titeket, minden nap van 3 ilyen kérdés meg 5 ezer cikk a rezsicsökkentésről, mi a tökömet nem értetek azon, hogy havi diktálás esetén csak a jelleggörbében meghatározott mennyiségig számolnak hatósági áron, felette piacin????


A csapból is ez folyik, nem igaz már, hogy ilyen értetlenek vagytok.

2022. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Augusztusban az atlag 15 m3, amit atleptetek.
2022. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ja és olvastam az egyik kérdés alatt, hogy nem érdemes diktálni, mert nem mindegy, mire használjuk a gázt. Nem teljesen értem, de az lejött, hogy módosítani kellene. Ezt hogy lehet megtenni online?

Esélytelen, hogy bárhova bejussunk személyes ügyintézésre, mert 2-3 hónapokra sem adnak időpontot már a környéken.

2022. szept. 22. 13:15
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Én benne vagyok az Asszonysutyorgó fb csoportban (de minek), és ott folyamatosan érkeznek a posztok, hogy félreszámláznak rengeteg embernej brutál összegeket a szolgáltatók. Szerintem ne ess kétségbe, ha tudsz, menj be személyesen, én is jártam már így régebben, hogy 40 ezer Ft-ot kiszámláztak kb. 2 m3-re, aztán mikor bementem, mondták, hogy tévedés történt.
2022. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2. köszi a választ ez alapján utána nézek.

1. válaszoló ezt lehetett volna normálisabban is megfogalmazni de köszi az infót, mint mondtam sajnos most szakadt rám ezeknek a dolgoknak az intézése a családban, jelenleg fogalmam sincs semmiről mert sosem tanították meg és eddig nem követtem, de utána nézek a jelleggörbének.

2022. szept. 22. 13:16
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer, tényleg nem volt nagy ördöngősség rájönni, csak az első kétségbeesés. Ha valakinek hasonló problémája lenne, mint nekem, itt hagyom a megoldást:

[link]

2022. szept. 22. 13:20
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Én éves elszámolásban vagyok, és egy összegben pontosan ugyan annyiba kerül , mint 12 részletbe. Bőven beleférek a meghatározott keretbe.

Megj: aki fával, szénnel fűt, az is többnyire egy összegben fizeti ki az éves fűtés költségét. Aki pedig okosabb és fával fűt az min. 1 évig hagyja száradni, mielőtt fűteni kezdene vele.

2022. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a diktálós számlázás lényege: a jelleggörbe alapján augusztusra 15 m3 megy a kedvezményes áron, decemberben 336, januárban 297 m3 stb. Ha az éves fogyasztásban nem léped át a 1728 m3-t, akkor a most emelt áron fizetett számládat kompenzálni fogják vagyis 1728 m3-ig nem fizetsz magasabb árat.

Ez a nem mindegy mire használjuk a gázt: állítólag a szerződésben benne van, hogy csak fűtésre vagy melegvízre és főzésre is. Mintha azt olvastam volna, hogy akinek csak fűtés van a szerződésben azoknak augusztusra 0 m3 jár kedvezményes áron.

Az viszont érdekes, hogyan sikerült egy hónap alatt 65 m3 gázt elfogyasztanod, mikor nem is volt még hideg, fűteni is legfeljebb aki nagyon fázós, pár napja kell.

2022. szept. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#8, lehet, hogy a melegvizet is a gáz állítja elő. Én is most szembesültem vele, hogy nálunk havi 60 m3-t zabált el a melegvíz-előállítás. Azóta korrigáltam a hőfokot, stb, és igen, én voltam a hülye, de simán el tud fogyni 65 m3.
2022. szept. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
9. Nálunk elfogyott úgy 1,5 m3 gáz egy nap, ha elutaztunk és nem használtunk semmit. Most kihúztam a keringtető szivattyút, mert az pörgette a gázórát. Így egy kicsivel kényelmetlenebb, mert folyatni kell a vizet, mire meleg jön a csapból és valamennyire pazarlás is, de ez még mindig olcsóbb mint a gáz.
2022. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!