Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sokkot kaptam a gázszámlától!...

Sokkot kaptam a gázszámlától! Elrontották a számlámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha meg tudtok nyugtani. Egy 1 szobás nagyon pici albérletben lakunk a párommal ketten. Minden hónapban diktáljuk a gázt az MVM alkalmazásban. Az éves gázfogyasztásunk 298m³. Eddig minden hónapban 25 és 32m³ között mozgott a gázfogyasztásunk. A lakásban egyetlenegy gázkonvektor van, illetve egy cirkó kazán, ami a vizet melegíti. Más nem használ gázt, a tűzhely teljesen elektromos. Értelem szerűen a gázkonvektort még nem kapcsoltuk be, nincs olyan hideg.

Eddig minden hónapban 3200 és 3900Ft között volt a gázszámlánk. Most kaptunk egy 24.108Ft-os számlát és sokkot kaptunk. Ugye ez csak elszámolás? Olyan, mint ha konkrétan minden köbméter gázt piaci áron számláztak volna. A számla is összevissza van, szinte érthetetlen. Ha szükséges mellékelek fényképet a számláról!

Kérek időpontot az MVM-hez mindenképpen és bemegyek, csak szeretném tudni, hogy jogosan csinálok-e cirkuszt, nem akarom az idejüket húzni, ha én vagyok az idióta.

Nagyon szépen köszönöm ha segítetek!



2022. szept. 15. 19:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
Egy munkatrásam már kapott számlát, de nem gázt, talán áram? A havi 7000 helyett 28 ezres számlája jött. Szerintem ilyenekre kell számítanunk ezentúl, átlag 100-150 ezer lesz egy család rezsije.
2022. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

az új szabályok szerint egy fogyasztási jelleggőrbe szerint számolják ki mely hónapban mennyi gáz "jár" nektek "rezsicsökkentett áron"


+ számít hogy a számlátokon milyen jellegű a gázvételezés, nem mindegy hogy fűtési vagy egyéb vagyis vízmelegítési és főzési a gáz vételezésének oka


Igy valószínüleg nem elírás, sajnos most van a szopási időszak a 12 évnyi fidesz éra után igy ezt most nektek be kelll sajnos fizetni.


Majd ha igaz akkor a jelleggőrbe miatt ezt majd Januárban "vissza kapjátok" mert akkor magasabb a jelleggőrbéna fogysztási előírányzat.


Üdv Orbánisztánban...:D


legközelebbi választáskor érdemes okosan eljárni:)

2022. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

+ ezt olvasgassátok...


[link]

2022. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Most beszéltem telefonon az egyik barátommal. Az újonann épített házukban, ahol jelenleg nem laknak, mert még nem költöztek be, csak az építkezés során használtak minimális gázt a hónapban, szám szerint 5m³-t, kapott ma egy 102.000Ft-os gázszámlát. Ezek szerint akkor nem csak nekem van ilyen rossz elszámolás. És náluk milyen lehet a jelleggörbe, csak pár hónapja nyitott az MVM-nel számlát, eddig azt a pár köbmétert reálisan számláztak neki mindig.

És az utóbbi 3 ciklusban egyszer sem szavaztam a fideszre, nem vagyok olyan hülye!

2022. szept. 15. 20:12
 5/22 anonim ***** válasza:
80%
Több dolog is lehet. A jelleggörbe alapján a nyári hónapokban csak néhány köbméter fér bele a csökkentett árba. A másik probléma a súlyozás, ami azt jelenti, hogy ha a tulajdonos eredetileg úgy kötött szerződést a gázszolgáltatóval, hogy a szolgáltatás csak a fűtésre jár (ettől függetlenül ti használhatjátok egyéb másra is), akkor a fűtésszezonon kívül a teljes felhasználásért piaci árat kell fizetnetek.
2022. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Lehet van valami ebben a jelleggörbe dologban.

2022.08.07. és 2022.09.04 (jelenlegi szeptemberi számla) között használtunk kereken 34m³ gázt. És kaptunk róla egy 24.108Ft-os számlát. Ha a jelleggörbe szerint nézzük, végülis meghaladtuk a 30m³-t, bár nem tudom, hogy ez hol jogos, hogy ennyit kiszámláznak érte, egészen felháborító!

Összehasonlítás képpen 2022.05.05. és 2022.06.06. között használtunk 25m³ gázt és kaptunk róla egy 3546Ft-os gázszámlát.

Az éves fogyasztásunk nevetségesen kevés, csupán 298m³, évek óta szinte alig volt több a gázszámlánk 4 ezernél, a nagyon durva téli hónapokban is alig érte el az 5 ezret. Számomra ez nagyon ijesztő. Szerintetek tényleg jogos ez az összeg?

2022. szept. 15. 20:54
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

"Sokkot kaptam a gázszámlától!"


Minden nap le van írva a válaszoknál, hogy el kell felejteni a havi diktálást!!!!!!!!

2022. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Akkor csak a havi diktálás a gond? Ha átváltok általányra minden probléma megoldódik? Ugyan úgy kapom mindig a 3-4 ezer forintos számláimat?
2022. szept. 15. 21:17
 9/22 anonim ***** válasza:
58%

„És az utóbbi 3 ciklusban egyszer sem szavaztam a fideszre, nem vagyok olyan hülye!”

Szavazhatsz akármelyikre, azt hiszed, hogy az a sok tróger politikus valaha is a nép érdekeit fogja képviselni? Szép álmokat.

2022. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Ezért volt f*szság benyelni, hogy, a rezsicsökkentés király. Csak szólok, hogy követni fogja a többi közmű is ezt a tendenciát, amint a kormány eltörli az árstoppot. 2010-2013 óta nem emelhettek árat a szolgáltatók, nyilván kevésbé fájna, ha szépen lassan szokik hozzá az ember, mintha egyszercsak pofáncsapja.

Egy érdeklődést szerintem mindenképpen megér a szolgáltatónál.

2022. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!