Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy konténerkazán mitől...

Egy konténerkazán mitől másabb mint egy sima vegyestüzelésű kazán?

Figyelt kérdés

tegnap láttam a hírekben hogy egy konténerbe biomassza kazánt építenek és ezzel fűtenék az intézményeket gázrezsi megtakarítás céljából. Valami pellet kell hozzá. És előnye még hogy könnyen szállítható.

Tulajdonképpen mitől jobb és gazdaságosabb? Mi az a biomassza kazán? Nem igazán értettem. Még nem olvastam utána, de azért érdekel kinek mi a véleménye erről? Érdekesnek tűnik.


2022. szept. 25. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A biomassza olcsóbb, mint a fa. Ennyi a válasz a miértre.


Viszont drága a gép - dr csal egyszer kell megvenni.

2022. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Ezt bírta a hős kormányzat hirtelen és kapkodva kitalálni, mivel nincsen elég gáz.

Hamarosan ezek is be lesznek raktározva a lélegeztetőgépek mellé.

2022. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosan, 2es. Mivel nincs gáz (bár Európában nálunk van fogyasztásarányosan a 3. legtöbb) , az állam így is próbálkozik, hogy kevesebb legyen a fogyasztás. Meg a hivatalokban hidegebbet csinálnak, meg olcsó tüzifát adnak, meg jön a kályha és kazáncsere program stb.
2022. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez azért nem olyan,hogy felverünk 1 katonai sátrat,aztán mehet bele a dob kályha .Ennek zöme még a tél végére sem fog működni.A hiradás szerint fele még külföldön van valahol. 1 intézmény fűtésrendszere sem ugy lett épitve,(Uramm bocsáss)esetleg tervezve is,hogy ezt rövid idő,(nálunk hetek) lehessen hozzá kapcsolni.Hol fogják tárolni a fűtő anyagot. Talán óvodák ,iskolák udvarain ? Szerencsések azok a városok ahol megépültek a nagy stadionok,erre nagyon jók lesznek. Kik fogják üzemelteti ezeket a kazánokat? Kisteljesítményű kazánfűtői vizsga ezekhez is kell.Műszakonként 1 ember.Ez folyamatos működést kíván,tehát több kezelő is .

Minusz 10-20 fokban ezt nem lehet ott hagyni.Úgy is nagyon sokan vannak a minisztériumokban ,lehet jönni tüzelő előkészítésre .

Életem során én is dolgoztam konténer kazánon.Akkor az még gázolajos volt .Már az is nagyon automatán dolgozott,de kezelőnek ott kellett lennie .

2022. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!