Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Azt tényleg jelezni kell az...

Azt tényleg jelezni kell az MVM-nek ha valaki gázt használ a fürdéshez a mosogatáshoz tehát a vízmelegítéshez is?

Figyelt kérdés

2022. okt. 4. 12:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
82%
Nem feltétlenül kell azt jelezni. A diktálósaknál van az a helyzet, hogy augusztusra 0 m3 jár a régi áron ha a szerződése szerint csak fűtésre használja a gázt, így aki bediktált arra a hónapra 10 m3-t, annak emelt áron számlázták ki. De éves szinten ott is jár az 1720 m3 olcsón. Ha átalányos vagy, akkor semmi jelentősége.
2022. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
80%

#1

A szerződésen milyen adat utal erre?

2022. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
80%
2. Ezt nem tudom sajnos, amit az 1. válaszban írtam azt mind a gyakoris kérdéseknél felmerült válaszoknál szedtem össze. (Rengeteg kérdés volt ebben a témában).Lehet, hogy a friss szerződéseken be kell ezt ikszelni, a régieken nem hiszem, hogy ez rajta volt.
2022. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

Pont erre gondoltam én is, hogy honnan lehet tudni, ha nem te vagy aki szerződést kötött és csak átírattad ingatlan vásárláskor a közműveket.

Mindenesetre köszönöm szépen a választ.

2022. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:

kaptál már augusztusban számlát?

ott kiderül

2022. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

Igen, de én átalányos vagyok.

Az enyémből nem derült ki.

Egy kolléganőm számláját próbáltuk ma értelmezni, az övéről sem tudtuk megállapítani, ő diktálós.

2022. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
82%

"ha nem te vagy aki szerződést kötött és csak átírattad ingatlan vásárláskor a közműveket"

Átíráskor is szerződtél, ott szerepel a felhasználás jellege sor.

2022. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

6# mindegy kié a diktálos számla,

ha van benne 2-3 forintos MJ ár, akkor az nem csak fűtésre van.


ha csak piaciáron van számolva kb. 16 forintos áron, az csak fűtésre van.

2022. okt. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:

"ha csak piaciáron van számolva kb. 16 forintos áron, az csak fűtésre van."

És még ez sem igaz.

A szerződésem fűtés/főzés/melegvíz-re szólt, mégis van a számlán 2 Ft-os és 16 Ft-os árú tétel is, mindezt 29 köb bediktált mennyiség után.

A szeptemberi táblázat szerint 30 köböt kell csökkentett áron kapnia annak, akinek ilyen vegyes szerződése van, a valóságban mégsem így van. 24 köb csökkentett áron, 5 köb piaci áron.

Valószínűleg az októberi táblázat 101 köbös jelleggörbe értéke is inkább 83 köb lesz csak csökkentett áron.

2022. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

9# "ha van benne 2-3 forintos MJ ár, akkor az nem csak fűtésre van."


az első sor vonatkozott rád

2022. okt. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!