Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Parapet konvektor mennyi gázt...

Parapet konvektor mennyi gázt fogyaszt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nagyon energiapazarló.

2022. okt. 17. 18:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
névlegesen 0,66m3/óra a fogyasztása
2022. okt. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

"8: Nem tud menni egy konvektor maximális fokon 24 órát, mivel ha elérni a kívánt hőmérsékletet, akkor kikapcsol."

Ez nem igaz. Egy konvektorban nincs termosztát, nem méri a külső hőmérsékletet és nem szabályozza önmagát. Egyszerűen az általad választott fokozatra tekered a szabályozó gombot és azon a fokozaton megy amíg te nem változtatsz rajta.

2022. okt. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

"Egy konvektorban nincs termosztát, nem méri a külső hőmérsékletet és nem szabályozza önmagát."


Pont, hogy van. Nekem az összes parapetes konvektorom termosztátos! Pont, hogy kevesebbet fogyaszt, mint egy gázkazán.

2022. okt. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Van amihez kell elektromosság, van amihez nem. Van ami 2szer annyiba kerül.

Emberek. Többféle van. Nehéz felfogni?

2022. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk múlt télen a legnagyobb hidegben fogyasztott az egész lakás havi 100-120 köbméter gázt. 3 helyiség volt fűtve parapetes konvektorral 20-21 fokra. Zsaluzott beton/tégla társasház. Most az egyik szobában már megy az őrláng, hetente 5 köbmétert eszik. Hetente leolvasom az óraállásokat, vezetem a nyilvántartást, ennyivel nőtt a gázfogyasztásunk.
2022. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#12 Amit írtál, az baromság. A tekerőgomb éppen, hogy a hőmérsékletet állítja be és van a levehető fémburkolat alatt egy termosztát, ami méri a szoba levegő hőmérsékletét.
2022. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé függ az adott konvektortól, az újaknak már elég jó a hatásfoka, nem olyan pazarlóak.

Én egy pici lakást fűtök velük. Tetőtér, nincs szigetelve, 32 nm, és 22-23 fokra szoktam fűteni. Átaláányban havi 5300 Ft a fútés költsége. Szerintem ez nem sok.

2022. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Természetesen messze nem a legjobb hatásfokú fűtés. Az újabbak valamennyivel már jobbak ilyen téren, de csodát várni nem kell tőlük.

Ami miatt viszont szerintem bőven van létjogosultsága, az az, hogy könnyebben és olcsóbban telepíthető, mint egy bármilyen komolyabb fűtési rendszer. Persze az életük elején járó fiataloknak, akik új ház építésében gondolkodnak, nem ezt ajánlaná szerintem senki. De pl. régi építésű házaknál, idősebb embereknél bőven jó megoldás lehet.

Nálunk hétvégi házban van 3 kisebb konvektor. Így lett vásárolva, én nem feltétlenül költöttem volna rá (semmi tapasztalatom nem volt eddig konvektorokkal), így utólag viszont örülök, hogy vannak. Gyorsan fel tudják fűteni a teret, kellemes meleget is tudnak tartani. Nyilván takarékosabb lenne valamilyen modern kazán, de adott használat mellett szinte soha nem hozná meg az árát. Szóval nekem nem érné meg ott cserélni. De szerintem annak sem, aki másodlagos fűtésként használja, mondjuk kandalló vagy cserépkályha mellett. Egy tipikus 80-as években épült vidéki családi ház esetében viszont ha van rá keret, mindenképpen érdemes másodlagos fűtésnek megtartani és valamivel (lehetőleg nem gázos rendszerrel) kiváltani.

2022. okt. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
12: De, van termosztát.
2022. okt. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!