Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Konvektor naponta 5m3-t...

Konvektor naponta 5m3-t fogyaszt 1-esen?

Figyelt kérdés

Fűtetlen,lakatlan házban központi helyen van a konvektor.Jönnek a hidegek,bekapcsoltattam.1-esen hagytam,és 1 hét után sokkolódtam a gázórán...

Normális ekkora fogyasztás?És az normális,hogy már a bejáratnál megcsap a gázszag?

Panel gyerek vagyok,központihoz szoktam.Most vettem házat,ahol cserépkályha mellett ezzel lehet még fűteni.

De nekem nagyon furi,hogy ennek szaga van.Most lehajtottam őrlángra,hogy ne pörögjön az óra addig,amíg nem tudok kihívni egy gázost.Egyáltalán,erre érdemes?


2017. dec. 4. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne használd míg nem látta szerelő. Gázszag nem normális ,számla is sok lesz .
2017. dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak az ègett por szaga. 1 fokozat 13 fokot takar. Az "N" pedig10 fokot. Ezen tartja most a lakást. Lehet, hogy túl kevès a lakáshoz,
2017. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Ês ezèrt tud sokat fogyasztani
2017. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, a gázszag nem normális! A mi használt konvektorunk, 2 évig állt, mielőtt beüzemeltük újra. A szerelő szerint "csak" 2 helyen szivárgott.:( 2000 Ft-ért rendbetette!
2017. dec. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szerencsi Viktória válasza:

Gázszerelőt mindenképpen érdemes hívni, (már szezon előtt sem ártott volna) hogy vizsgálja át. A gázkészülék nem játék.

(Azért ne Lőrinc barátot, mindenki Mészárosát hívd ki, neki egy picikét magas a rezsióradíja...)

Amúgy, ha egy szem konvektor van, az, ha nem túl kicsi a ház, esélyes, hogy nem elég.

2017. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerelőt nemrég hívtam,a héten megnézi,addig őrlángon hagyom.

Eddig azért nem foglalkoztam vele(annyira),mert azzal "okosítottak",hogy az ablakok alatt is érezni a gázszagot.De mikor megláttam,hogy mennyit pörög az óra...ismerősök nem igazán tudtak tanácsot adni.akiknél tudtam hogy van vagy volt,hamar megkérdeztem,de normális választ nem kaptam.Mindenki csak passzolt,meg találgatott.

2017. dec. 5. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Gázszag a gázóránál megengedett pici mértékben, régen legalábbis nekünk így volt. Annyira pici mértékben, hogy normálisan nem tűnik fel. Közben lehet, hogy a konvektorod meg azon dolgozik, hogy mondjuk 20 fokra fűtse fel a lakást. De új házban tényleg mindenképp ki kell hívni fűtésszezon előtt.

Ha panelos voltál, akkor még annyit, hogy manapság a konvektoros fűtés szerintem a legdrágább, mert már korszerűtlen. Nézesd majd meg azt a cserépkályhát is, és a kéményt is hozzá (Feltétlen!!!), szerintem azzal jobban jársz, mint a konvektorral.

2017. dec. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!