Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A villanyórám állása és az...

A villanyórám állása és az MVM nyílvántartása szerinti állása egyre nagyobb különbséget mutat. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Havonta diktálom a villanyóra állásait. Van olyan villanyóránk amire csak a klíma van rákötve, de a klímát néha hónapokig be sem kapcsoljuk. Az MVM a diktálás ellenére felülbírál minket és többet számol el a valós fogyasztásnál. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy mondjuk bejelentek egy valós 1000-es óraállást, ők meg küldik a számlát 1150-ről. A következő hónapban amikor még mindig ezret mutat az órám akkor kénytelen vagyok 1150-es óraállást diktálni, mert kevesebbet nem fogad el a rendszer. Utána egy hónap múlva úgy ítélik meg, hogy nekem 1290 lesz a becsült fogyasztásom, pedig nekem még mindig csak 1000-et mutat az órám. Éves óraleolvasáskor sem állítják már vissza a valós értékre az elszámolást. Ügyfélszolgálatra nem is érdemes mostanában bemenni, telefonálni sem érdemes nekik. Hogy lehetne megoldani a dolgot?

2022. nov. 19. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Valamit rosszul csinálsz.

Applikáción keresztül küldöd a fényképet havonta?

A megadott határidőben diktálsz?

Nekem pontosan annyit számláznak, amennyit diktálok.

2022. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
a diktálással jóváhagyod az előzőt
2022. nov. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Lejelenteni az óraállást...
2022. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak a megadott határídőben tudok diktálni, máskor nem. Applikáción keresztűl, havonta. És mégis néha hozzátesznek egy kicsit arra hivatkozva, hogy: becsült állás.
2022. nov. 25. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Az úgy lehet, hogy nem rögzítette a bediktált állást.

3-féle jelölés van : Leolvasott, Diktált, Becsült.

Telefonos hívással próbáld, ott bemondja, ha rögzítve van!

Meg évente jön a leolvasó!

Akkor otthon kell lenni!

2022. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!