Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szeptembertől (augusztra...

Szeptembertől (augusztra nézve) a rezsiszámla már a picia árral érkezik, ha valakinek addigra már az átalányban fizetett áram/gáz számlája nagyobb, mint a linit?

Figyelt kérdés

Bocsánat a buta kérdés miatt. A gyakorlatban nem tudom elképzelni, hogy ez hogy fog működni, hogy mi számít 1 éves periódusnak? január-december vagy augusztus-augusztus?

És aki kevesebbet fogyszt, de több átalány van beállítva, annak is kiküldi a normál-emelt összegű számlát, vagy csinálnak előbb egy leolvasást?


erről nem olvasok sehol sem :(



2022. júl. 18. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert még nem tudjuk, hogy hogyan lesz.


Én úgy értelmeztem, hogy mindenkit átraknak átalányba és a tavalyi számlát fizeti.

2022. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ezt hol olvastad? nem írnak sajnos semmi egyértelműt és csak találgatni tudunk :(
2022. júl. 18. 10:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de utólagosan fizettetni... nonszensz. Ha én tudom, hogy 144 köbméter felett nyolszor-tízszer drágább a gáz, nem fűtök vele, hanem fával. Így lehetőségem sincs se felkészülni a többszörös extra kiadásra, sem takarékoskodni visszamenőleg. Több, mint 60 év alatt nem emlékszem, hogy ilyen döntést hoztak volna (bármelyik kormány) ennyire fajsúlyos ügyben.
2022. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Talán a portfólió-n volt hasonló cikk, de nem ez volt az egyértelmű konklúzió.


De mondjuk egy logikus lépés lenne, mert

(1) most kell a pénz, hogy erősödjön a forint

(2) most is már vissza akarjuk fogni a fogyasztásokat

(3) télen nehezebb spórolni a gázon, áramon, mert megfagysz. Most ha nem kapcsolod be a klímát hétvégén, hanem elmész kirándulni, akkor könnyebb spórolni

(4) ha télen kapsz egy 500 ezer forintos gázszámlát, akkor azt sokan nem tudják kifizetni, míg hónapról-hónapra lehet, hogy igen

2022. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

#3 szerintem nem visszamenőlegesen fizettetik, mert azt elkaszálhatná az EU. Hanem átalányba raknak át mindenkit és év végén (vagy jövő augusztusban) visszakapod a különbözetet.


Persze lehet, hogy az elkaszálás a cél, meg addig eltelik 8 év.

2022. júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"erről nem olvasok sehol sem"


Azért mert kotlanak a részleteken mintha nem lenne az életbenmaradás a tét sokaknak. Nem méltóztatnak megosztani a részleteket azokkal akiknek két hét múlva fizetniük kell.

2022. júl. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

#1: Oké, átraknak átalányba, az alapján, amennyit tavaly fogyasztottál. Ha spórolsz, akkor az éves leolvasáskor kijön, hogy pl 300 kwh-val többet fizettél ki átalányban, mint a tényleges mérőállás. Azt visszakapod? Ha igen, piaci vagy rezsicsökkentett áron? Szerintem ez a megoldás nem fog működni.


#4: Ha a tavalyi fogyasztás alapján fognak számolni, az marhára nem ösztönöz spórolásra, mert ha tavaly magasabb volt a fogyasztásod az átlagtól, akkor fizetsz, mint a katonatiszt, hát akkor már nem tökmindegy, ha használod is?


#6: Szerintem még ők maguk sem tudják, hogy mi a fene legyen, mert túl sok a nyitott kérdés. De majd úgyis megszületik valami dilettáns szabályozás pár napon belül.

2022. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

#7 Ha elég jól van kommunikálva, akkor még akár ösztönözhet is.


Aki nem érti, hogy mit fizet, az a gázszánla mértéke miatt, aki érti, az meg tudja, hogy mondjuk decemberben visszakapja.

2022. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap kaptam meg a következő 3 havi gázszámláimat.De ez ugye a "nyári" fogyasztás, ami nem éri el a 144 m3-t.Utána meg persze eléri, sőt.Akkor én most azt a csekket fizetem be, amit kaptam, aztán majd meglátjuk. (még semmi változás)
2022. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utólagosan... ez nem alkotmány hanem kb minden ellenes.


Tavaly eladtam a haveromnak a bringám 50 ezerert, majd most szolok neki hogy figyelj az amugy 389000 volt ugyhogy perkalj.


Vagy a boltos szol h 1 evre visszamenoleg 1600 a kenyer, vettel 135 kilót ugyhogy fizess!

2022. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!