Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van egy kondenzációs kazánom...

Van egy kondenzációs kazánom amin wifis termosztát van. Ha beállítom 20 fokra akkor ugyanannyi gázt fogyaszt mintha mondjuk 23 fok lenne?

Figyelt kérdés
Van egy kondenzációs kazánom amin wifis termosztát van. Ha beállítom 20 fokra akkor ugyanannyi gázt fogyaszt mintha mondjuk 23 fok lenne? A hisztézis be van állítva +3. -3 fokra. Nekem az lenne a logikus, hogy ugyanannyit kapcsol be mindketszer hogy elérje a hőfokot.

2022. nov. 23. 05:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a hiszterézis túl sok. 6 fok ingást jelent.

Mennyit fogyaszt azt mérd le. Mert magasabb hőfokon több a ház hővesztesége mint alacsonyabban.

2022. nov. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha hidegebb van, akkor kevesebb gáz fogy. Ezt tényleg le kell írni?


A hiszterézis véletlenül nem 0,3 fok csak?

2022. nov. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy drágább 23 fokon tartani mint 20 fokon .

Beállítod a termosztáton hogy mire hazaérsz, akkor legyen 23 fok.

Nappal meg 20.

2022. nov. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már hogy lenne ugyanannyi? A magasabb hőmérséklethez vagy melegebb fűtővíz kell, vagy ugyanolyan hőmérsékletű vízzel is elérheő, de azt tovább kell tartania a kazánnak.


"Nekem az lenne a logikus, hogy ugyanannyit kapcsol be mindketszer hogy elérje a hőfokot."


Nem. A kondenzációs kazánok (pláne okos termosztáttal) más nem ON/OFF rendszerben működnek, hanem modulálnak a külső hőmérséklet függvényében, vagyis változtatják a teljesítményüket. Ahhoz, hogy mekkora teljesítményen üzemeljen, figyelembe veszi a külső hőmérsékletet és az elérni kívánt belsőt, majd kiszámolja, hogy mi az a minimális teljesítményszint, ami mellett utóbbit el lehet érni. És ugye értelemszerűen a nagyobb teljesítmény magasabb gázfogyasztással jár.

2022. nov. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen 0,3 fokra gondoltam a hisztézisnél
2022. nov. 24. 19:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretem a 0,1 fokos hiszterézist.
2022. nov. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hurtu ***** válasza:

4/6 anonim, Ott a pont!

100 m2-nél nagyobb alapterületű újépítésű, vagy támogatásból felújított épületnél csak elektronikus (smart) szabályozást lehet a kazánhoz alkalmazni fűtés szabályzókét az energiahatékonysági TNM rendelet szerint. 5-8% jobb hatásfok érhető el velük mint On-Off -al + 40-50eFt felár mellett. Sokan ablakcserével érik ezt el több milló Ft elköltésével.

2022. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!