Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyibe kerülhet kb. manapság...

Mennyibe kerülhet kb. manapság egy gázóra áthelyezése a házfal külső oldalára?

Figyelt kérdés
Így vásároltam a házat, hogy a házon belül a spejzben van a gázóra, de ugyanott a fal túloldalára szeretném áthelyeztetni, hogy kívülről leolvasható legyen.

2022. dec. 1. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annyiért életed végéig be tudsz lépni a spájzba havonta egyszer.
2022. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a gázóra leolvasó, ha nem jött volna le?!
2022. dec. 1. 20:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Ehhez gáztervező is kell.Olyan szakember akinek van jogosúltsága gázvezetéket szerelni.A óra leszerelése,és a visszaszerelése is külön van díjazva . 2-300 ezer közé tippelem .Én csak akkor tetetném ki,ha nagyon útban van .
2022. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Részben nagyon is útban van, részben biztonsági okból sem szeretném, hogy vadidegen leolvasók szemrevételezzék azt ami nem idegenekre tartozik.
2022. dec. 1. 21:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Van, aki diktálja a gázt, erre írtam azt, amit.


A szolgáltató leolvasója meg évente egyszer jön, és pont nem étdekli az, ami nálad a spájzban van.


Ha kint lenne az óra, meg is rongálhatják.

2022. dec. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.

Nem az a problémám, hogy meglátja a lekvárokat hanem az, hogy az egész házon át kell vezetnem ehhez.

2022. dec. 2. 10:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Évente egyszer. Neki ez a munkája, egy nap 100 lakásban jár, nem fog ellopni semmit.


Megismétlem, ha kint lesz az óra, meg is rongálhatják.


Te szerelőt, szakembert sem hívsz a házba?

2022. dec. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem.
2022. dec. 2. 10:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Én, ahol élek, nálunk minden gázóra kint van. Tény, hogy nálunk 3 havonta olvassák le.


Nem, nem lehet megrongálni, zárt dobozban van az óra.

2022. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"de ugyanott a fal túloldalára szeretném áthelyeztetni, hogy kívülről leolvasható legyen"

Hát ez így nem fog menni.

Amikor a gázt vezették be a házba, akkor az akkori törvényeknek és jogszabályoknak kellett megfelelni.

Most meg majd a mostaniaknak kell megfelelni. Valószínűleg a mostani szabályozás nem tolerálja, hogy te a fal túloldalára szeretnéd. De a tervező, akit felfogadsz, tudni fogja, hogy mit ír elő a mostani szabályozás. Ötszámjegyű összegre számíts (forintban).

2022. dec. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!