Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadszőlővel, borostyánnal...

Vadszőlővel, borostyánnal befuttatott házfallal mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Üdv!


Valakinek van tapasztalata vadszőlővel vagy borostyánnal befuttatott házfallal?


Valóban nem rongálja meg a falakat, hosszútávon a súlya nem tudja lerántani a falról a vakolatot? Nem nő bele az esőcsatornába?

Mennyire nehéz kordában tartani, metszeni őket?

Valakinek van a kettő "keverve" felfuttatva valahova?

A vadszőlőnél gyakran látom hogy vonzza a darazsakat, azzal nem szokott gond lenni mondjuk az ablak közelében?

Gondolom ha az ember elakarja távolítani akkor az kb új vakolást jelent, mert nem lehet nyom nélkül szépen eltávolítani.


Van egy parasztházam aminek az egyik oldalát lehet befuttatnám, mert annyira nem szép a vakolat, nem lenne akkor baj ha eltakarná, meg szépnek is tartom amúgy is.


Előre is köszönöm a hozzászólásokat!



2021. aug. 3. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A vadszőlő szerintem nem is a Földről származik, teljesen önálló életet él, semmi sem jelent neki akadályt. Az ablakok körül hetente kétszer vissza kell vágnom, különben bemászik, és a szúnyoghálókra is erősen rákapaszkodik. Nem tudom, hogy az ereszbe mennyire nő bele, nem tudok odáig felmászni, de nem kétlem, hogy azt is leigázta már. A vakolatot egyben tartja (nagyon régi a ház és nagyjából sosem volt felújítva), és tényleg tele van darázzsal. Nekem csak ősszel tetszik, amikor egy-két hétig átmenetesen színesedik, ezt leszámítva csak annyi előnyét látom, hogy nyáron eltakarja a málló vakolatot. A borostyánt jobban szeretem, az lassan nő, de sokkal erősebben tapad, mint a vadszőlő. Itt valamiért nem akar felfutni a falra, csak a kerítésekre és a fák törzsére mászik.
2021. aug. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az #1-es írja. Először szép, és izgalmas volt a vadszőlő, de évek múlva jöttek a darazsak, fülbemászók, stb...hetekig próbáltam laszedni a körbenőtt házról, aztán lehetettt vakolni.


A borostyán talán szebb, de amikor beért a bogyója, a madarak összefossák a környéket.

2021. aug. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Soseereztem magam ilyen hulyenek kb, de nem is tudtam h va termese. A mienken a keritesen semmit se latok. A masik oldalan lenne csak?

De az idota rozsdafarku előszeretettel csinal lilat a labtorlore is...az egesz kertbe.

2021. aug. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
#3: Csak napos helyen virágzik és terem. Ha nálad árnyékban van, akkor természetes, hogy nem láttál még rajta bogyókat. Még a levelei is különböző alakúak lesznek árnyékban és napon.
2021. aug. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4. Ez remek.

De nincs árnyékban a kerítésem...

2021. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, a haz sem tart ra árnyékot. Ez a hatso kerítés

Fa sincs mögötte, csak egy patakmeder. Elotte meg semmi,hanem hely. Ures hely vegre valahol.

2021. aug. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megrongálja, leszedi a vakolatot, befúrja magát a téglák közè és felemeli a cserepeket. Mi a szomszéd tanárnő hagytuk meg, a hátsó falon, nagyon megbántuk, alig tudtuk levakarni. Az esőcsatornát leszakította.
2021. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A borostyánon felfut az egér, darazsak telepednek bele és tönkre teszi a falat, vakolatot.

Nekem is tetszik, csak jó messze a saját házamtól.

2021. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy ilyeneket ültess a házad mellé!
2021. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozno akarhanyszor. 20 ev alatt mas se látott rajta senki a családból.
2021. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!