Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mikor lehet újra átalány...

Mikor lehet újra átalány fizetésre visszaállni?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban próba gyanánt diktálós elszámolást kértem, de rájöttem, hogy ez nekem nem jó. Mikor tudok visszaváltani átalányra?

Az átalány összegét ki határozza meg?


2022. dec. 23. 02:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az éves leolvasás után. Az átalány összegét az előző évi fogyasztásod alapján számolják ki. A szolgáltató számolja ki nem a fogyasztó.
2022. dec. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
82%
Az igaz hogy éves leolvasaskor az viszont nem hogy szolgáltató számolja ki. Te határozhatsz meg fix fogyasztást. Következő éves leolvasaskor a szolgáltató ha kell korrigálja a havi befizetést pluszban vagy mínuszban. Ekkor már önállóan az elmúlt év fogyasztása alapján
2022. dec. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmulasztod a diktálást, akkor becsülnek, ha kétszer is elmulasztod, akkor automatikusan áttesznek átalányba.

"Átalánydíjas fizetés választása esetén az ügyfél a várható éves fogyasztását, időarányosan havi egyenlő összegekben fizeti meg és nem a bediktált mennyiség után állítja ki a szolgáltató a számlát havonta. Azt, hogy mennyi lesz az ügyfél várható éves fogyasztása, a korábbi fogyasztási szokások alapján a szolgáltató határozza meg, de az ügyfél bármikor élhet azzal a lehetőséggel, hogy a várható fogyasztást megemeli vagy épp lecsökkenti."


Tehát első körben a szolgáltató határozza meg, amit az ügyfél módosíthat!

2022. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!