Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy sporolsz manapság az...

Hogy sporolsz manapság az egyre dráguló energiával, energiaválság előtti időkhöz képest?

Figyelt kérdés
Fűtés összessége, világítás, gépkocsi használat stb.

2022. dec. 23. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Semennyire, eddig sem használtam többet, mint amennyi feltétlen szükséges. Még ha meg is tehettem volna, hogy két- háromszor ennyit fizessek.
2022. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Tömbházban lakunk 3-an, így egyedül árammal tudnánk spórolni de arra sincs szükség, mert messze az átlag alatt fogyasztunk.


Autózásban van a napi ingázás amiben nagyon nem tudunk/akarunk/kell spórolni, hosszabb utakat nem tettünk az utóbb 2-3 évben de ez inkább a covid és az elszokás hatása, mintsem az hogy nem engedhetnénk meg magunknak +1000 km-t évente.

2022. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én már eddig sem tudtam spórolni, mert van egy gyerekem és egy idős édesanyám, aki külön háztartássban el tőlünk nem messze egy pici lakásban, és az ő rezsijet is én fizetem, hogy a 100 ezer forintos nyugdíja elég legyen ennivalóra és gyógyszerekre.


Eddig elég volt a fizetésem hó végéig, úgy, hogy eddig összesen ésszel költekeztunk, nagyon gazdaságosan tudok főzni.


Mostmár 20-a után csak a lehetőséget legszuksegesebbeket tudom megvenni.


Nem is tudom mi lenne, ha albérletben laknank, vagy lenne meg egy gyerek... 😰

2022. dec. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbbi villanyszámlánk alig ütötte a 8 ezret, és akkor égett a villany, amikor nem kellett, a mikrot 20mp-re is bekapcsolom.
2022. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Áram havi 100kwh, gáz havi 100köbméter, közlekedni pedig eddig is bringával közlekedtem, ezután sem tervezem máshogy (-10fokig jó vagyok). Talán ha elkészül lassan 3 év után az ebike-om akkor azzal.


Mindenesetre a társasház áprilisban tervezi a vízszigetelést ha az megvan akkor nyáron le akarom hőszigetelni a gang felöli oldalt. Nem egy nagy felület a nyílászárók miatt, de mégis szigeteletlen tégla.

2022. dec. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Semmivel sem spórolok. Többet keresek.
2022. dec. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.


Korábban sem éltem kirívóan pazarló életet. Panelban lakom ott alapból a költségek nagy része fix. Víz pár ezer forint villany is 1-2 ezer.


Kocsi céges, annyi változott hogy nem ülök be csak úgy kocsikázni vagy spórolósan megyek de ez sem jelent különösebb megtakarítást.


Kaján tudnék sokat spórolni ha magamnak főznék és nem innék üdítőket meg sört. De ennyi bele fér.

2022. dec. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Sejtettem, hogy nem tart örökké az elmúlt évek jóvilága, úgyhogy szigeteltem a házat, modernizáltam a fűtést. Természetesen nekem is drágább lett a rezsi, de emiatt nem kell lemondanom semmiről.
2022. dec. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Olyan albérletházban lakom jelenleg, ahol kikapcsolták a házközponti gázfűtést, hivatkozva a nagyon magas számlára... Azóta olajradiátorral (és hősugárzóval) fűtök (fűtünk) és így is 16 fokok vannak a szobában (a padlón 12-13..), ha kint mínuszok vannak. Úgyhogy én sz@rok spórolni, mert így is megfagyok.
2022. dec. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8# Én is gondoltam, hogy ami tavaly ilyenkor még nem volt sejthető az bekövetkezhet. Kb. 1 éve raktuk fel a napelemes rendszert, ami most nagyon nagy segítség a rezsiben. Tönkrement a cirkó is 1 éve, nem esett jól anyagilag de az is ki lett cserélve kondenzációsra, ami kb. 20-30% megtakarítás gázfogyasztásban.

Fűtés, kb. 1,5-2C fokkal lejjebb vettük, lámpákat elkezdtem led-re cserélni és gyakrabban kapcsolgatjuk.

Mindez arra elég, hogy egyelőre nem kell többet fizetnünk.

2022. dec. 24. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!