Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tájékoztatnátok a hőszivattyúr...

Tájékoztatnátok a hőszivattyúról? Mennyire körülményes a beszereltetése? Érdemes áttérni gázról?

Figyelt kérdés
Mennyire zajos a hőszivattyú?

#hőszivattyú #Rezsi takarékosság
2023. jan. 3. 14:10
1 2 3 4 5
 1/43 Revolúcióbiológus ***** válasza:
74%
Ha már le van hőszigetelve a házad a mai kor követelményeinek megfelelő színvonalra akkor igen. Egyébként meg nem.
2023. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Akkor gazdaságos,ha le van hőszigetelve, vagy akkor nem zajos, ha le van hőszigetelve?
2023. jan. 3. 14:16
 3/43 Revolúcióbiológus ***** válasza:
59%

Akkor tudod egyáltalán kiépíteni ha le van hőszigetelve, máskülönben szóba sem jöhet. Azon belül viszont kevés hőszigeteléssel gazdaságtalan ha nagy teljesítményű készüléket kell használnod, egy magas energetikai besorolású ingatlanon meg kevésbé.

Zajosnak viszont mindenképpen zajos lesz.

2023. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
43%

10-15 kW fűtési teljesítményig gazdaságos a hőszivattyú. Felette már nagyon drágák a gépek.

Átlagos méretű szigeteletlen családi ház 30 kW-ot igényel.


Ezen kívül 35 fokos vízzel fűtenek, ehhez padló fűtés vagy fan-coil passzol. A régi radiátoros rendszer nem.


Én is nézegettem őket pár éve, de mivel nincs se gázom, se padló fűtés, inverteres klímákat vettem (+szigeteltem). Jól működik.


Szomszédot kérdezgettem, azt mondta télen csukott ablaknál semmit se hall a kültériből.

Bent a házban annyi hangja van mint nyáron a kis ventilátoroknak. A lamellákat beállítottam, nincs huzat sem.

2023. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Hőszivattyú ugyanolyan elven működik mint a hűtő. Sok áram kell hozzá. Ahogy észrevetted ha Magyarországon nő a gáz ára akkor az áramé is.Változó hogy éppen melyik gazdaságosabb.
2023. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
Akkor a radiátoros rendszerű, szigetelt házban nem is érdemes kalkuláltatni egy hőszivattyút? (EOn-t néztem ki egyelőre..)
2023. jan. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
51%

Nem hát, mivel alacsony a vízhőfok.

Télen meg zabálja az áramot.

2023. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Mindenki hozzászólása nagyon hasznos volt! Köszönöm! Hőszivattyú elvetve. Most megpróbálom megtudni, milyen az inverteres klíma. Fogalmam sincs, műszaki analfabéta létemre.

(Annyit viszont egyből felfogtam, hogy a hőszivattyú 35 fokos vízhőmérséklete nem lenne megfelelő).


4-eshez kérdésem: az inverteres klímához fel kell újítani az elektromos hálózatot? ((35 éve lett teljesen kicserélve, bergmann-csőben van a vezeték).

2023. jan. 4. 06:25
 9/43 anonim ***** válasza:

Nézd meg mennyi amperes a kismegszakító a villanyóránál. 1 klíma kb 6 amper. Mondjuk szereltetsz 4-et, akkor 24A + a háztartás.

1*32A neccesen de elég, 3*16A praktikus az egész háznak.

A klímához lehet igényelni H-tarifát (most 23 ft/kWh), ehhez kell egy külön villanyóra szekrény, villanyszerelőt kell hívni megmondja mibe fáj (300e kb, de megtérül pár év alatt a mai árakon)

2023. jan. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a hőszigetelés a legfontosabb. Igaz, hogy egyszerre nagy kiadás, de ha már kész, utána jöhet bármilyen rezsi rendelet, cserélheted bármire a fűtésed, mert a te házad nem fog zabálni sokat semmelyik energia fajtából.
2023. jan. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!