Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az MVM NEXT GÁZSZOLGÁLTATÓ...

Az MVM NEXT GÁZSZOLGÁLTATÓ mikor és hogyan jelezte ügyfelei felé, hogy az éves támogatott 1700 akármennyi m3-t, ő random mennyiségekben elosztja hónapokra? Effektíve havi 144 m3 jár kedvezményesen, én erről tudtam.

Figyelt kérdés
Nézem a számlákat, minden hónapban más összeg, mikor beállítottam 170 m3/hó átalányt. Egyik hónapban x mennyiség a kedvezményezett mennyiség, a másikban más. A többi persze feláras. Hogy csináljon így az ember átalányt? Ez nem átalány. Nem akarok diktálósra átállni és havonta ezzel kínlódni. Ha átalány, miért nem úgy megy, hogy havi 170 m3 míg el nem érem az 1700 akármennyit, utána meg feláras? De ha ez nem megy, akkor miért nem havi 144 m3 normál ár és a többi feláras? Ez lenne az átalány lényege. Mikor és hogyan értesítette erről a fogyasztókat az MVM? Nekem mindenről küldenek értesítést, végignéztem, erről nincsen. Valaki hasonló helyzetben?
2023. márc. 27. 01:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is volt hasonló problémám.Szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatot.
2023. márc. 27. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem jár effektíve havi 144 m3 kedvezményesen, rosszul tudtad. Egy un. jelleggörbe alapján számolnak. Télen több, nyáron kevesebb a kedvezményes gáz. Ahogyan írtad is. "Egyik hónapban x mennyiség a kedvezményezett mennyiség, a másikban más."

Áprilisban pl. 116,79 m3 - ennyi lesz kedvezményes -, a fölötte lévő részt 170 m3-ig piaci áron fogják neked kiszámlázni.

Tavaly, az átállás óta így számláznak.

2023. márc. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1 - Neked hogy sikerült megoldani?


2 - Ezt leírtam a kérdés leírásában, a kérdés az volt, hogy a szolgáltató erről hogyan és mikor értesítette a fogyasztót?

2023. márc. 27. 02:15
 4/13 anonim ***** válasza:
4%

Úgy értesítette, hogy fönt van a honlapjukon, szájbarágósan.

És tavaly nyár óta ettől hangos a sajtó.

Milyen megoldást szeretnél? Így fognak számlázni, ahogyan most.

A jelleggörbéig a kedvezményes áron, fölötte a piacin.

2023. márc. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Kormányrendelet határozza meg és a szolgáltató üzletszabályzatában van leírva.
2023. márc. 27. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
69%
Hónapok óta próbálom a nevemre iratni egyáltalán ezt a szart, hogy végre ne átalány legyen. De erre se képesek. Valahogy neten nincs meg nekik, hogy az elhalálozásból származó öröklésnél, NINCSEN ELŐZŐ TULAJ ÚJ LAKCÍM.
2023. márc. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

"random mennyiségekben elosztja hónapokra"


Nem random módon, hanem a jelleggörbe alapján egységesen.


"Effektíve havi 144 m3 jár kedvezményesen"


1728 m3 jár kedvezményesen és nem havonta a 144 m3. Havonta a jelleggörbe alapján jár a kedvezmény. (Amit nem random módom számolnak ki)


Amúgy meg..ha havi 170 m3-re van állítva, akkor egyenletesen fizetsz. Ez az átalány. Hogy azon belül hogy súlyozzák a tételeket, az nagyjából mindegy, a fizetést illetően.

2023. márc. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

4 - A honlapra kiírni, nem egyenlő a fogyasztó értesítésével, hiszen vannak olyan öregek, akik azt sem tudják, mi az az internet. Amikor szerződést kötött velük az MVM, abban sem szerepel sehol, hogy fontos változást, elég ha kiír honlapra. Plusz a sajtóban azt ment csak feszt, hogy havi 144 m3-ig ingyenes.


5 - Pontosan mely kormányrendelet is lenne ez?


6 - Egy panaszlevélre sem képesek normálisan válaszolni 4 hónapja..


7 - Nagyon nem jól tudod. Ha egyik hónapban 110 m3 a kedvezményes gáz, akkor a 170 m3-átalányra kb 55ezret fizetek. Ha a következőben csak 90 m3 a kedvezményes gáz, akkor köv hónapban már 98at fizetek. Ha utána 160 m3 a kedvezményes, akkor 16t fizetek. Pont ez a gond, hogy ez így már nem átalány. A részfogyasztást módosítani nem lehet, egy évben max.2x. Akkor hogy állítson be átalányt?

2023. márc. 27. 08:58
 9/13 A kérdező kommentje:
7 - Az átalány esetét véve, a jelleggörbe igenis random. Miért akarják eldönteni előre, hogy melyik hónapban mennyit fizethetek? Mert szerintük akkor szokott hidegebb lenni? Itt van a mostani példa. Mindjárt április, pár napra itt mínusz 6,7 fokok lesznek, februárban meg gyakorlatilag plusz fokok voltak. Innentől ez nem átalány. A jelleggörbével gyakorlatilag megszüntették az átalányt, aminek az volt a lényege, hogy a fogyasztó állítja be magának, hogy "átlagosan", s nem jelleggörbe alapján egyik hónapban ennyit, a másikban annyit - mennyit fogyaszt. A végefelé látta mennyi kell még és ehhez mértem tudott emelni, vagy csökkenteni egy évben kétszer. Akkor gyakorlatilag élvezték az átalányt és nem szóltak róla?
2023. márc. 27. 09:15
 10/13 A kérdező kommentje:
"elvették"
2023. márc. 27. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!