Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hallottam hogy jövőre a...

Hallottam hogy jövőre a vízdíjnál is lesz egy max limit, ameddig jár a rezsicsökkentett áron.Szerintetek mennyi lehet az átlag vízfogyasztás Magyaroszágon? Fölötte mennyivel drágulna?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 6. 18:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

átgondoltad a kérdésed?


Magyarországon átlagfogyasztás, méghozzá csapi vízből? Na neee.


Vannak települések (több száz) ahol a víz ihatatlan, ásványvíz fogyasztásra kényszerülnek..vannak települések, ahol csak kút van, vagy köztéri vízvételi lehetőség...fürdésről szó sem esik.


Az állam beismerése szerint(mai kormányinfo)vannak olyan elhanyagolt vízvezeték rendszerek a kisebb(nagyobb)településeken, ahol a hibás(repedt) föld alatti csövezetékekből az ivóvíz 40%-a(negyven százaláka)elszivárog a talajba..a 15-20%-os elszivárgás általánosnak mondható...


Ezekután mi is a kérdés?

2023. ápr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem, otthoni vízfogyasztás mindennel együtt.
2023. ápr. 6. 18:53
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
80-90 literrel számolnak /fő/nap.
2023. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Elég lutri, mert míg egy lakásban élő idős ember lehet, hogy 50 litert sem használ egy nap, addig egy átlagos felnőtt, aki akár öntözésre, medencetöltésre is használja a vizet, az a 200 liter/napot is lazán meghaladhatja fejenként. Nehéz megmondani mi jár kormányunk fejében. 80-90 l/fő szerintem a nevetséges kategória a mai világban.
2023. ápr. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
#4: elég naív dolog azt hinni, hogy a csapvíz mindig szinte ingyen lesz.
2023. ápr. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Miből következtettél a hozzászólásomban arra, hogy én ezt várnám?

A szakmában dolgozom, pontosan tudom mekkora problémák vannak a vizes szektorban és azt is, hogy semmit nem old meg az a séma, hogy bizonyos mennyiség felett drágul csak a víz/csatornadíj.

2023. ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

#6: de, ha az "olcsó" mennyiség elég alacsony, az megoldás.

Ivásra, főzesre, mosásra, alap tisztálkodásra 50-70l/fő/nap. Így az alap higiénia biztosítható a társadalom alsó rétegei számára is.

Aki efelett fogyaszt, az nyugodtan fizessen többet.

De igazából az sem mindegy, hogy hol vagy, mert pl. attol hogy a Dunából kivett, majd tisztitva visszavezetett vízből 3x annyit használsz, az senkinek nem fáj, nyilván energiavonzata van, de nem véges a készlet, mint pl egy réteg vagy karsztvízből ellátott területen.

2023. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ez egyenlőre még annyira csak ötlet formában van, hogy lehet nem is lesz belőle semmi.

A víz köbmétere jelenleg 200-500Ft körül van, és egy ember átlag 1-5 köbmétert használ havonta, attól függően mennyit fürdik és mennyit locsol. Ha ennek a háromszorosába kerülne a víz az sem lenne komoly és megfizethetetlen emelés még ha a teljes fogyasztást is emelnék, nem csak egy szint felett.

2023. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

De az átlag, az átlag... mit számít az, hogy valahol nincs víz, csak kút van?! A fogyasztásokból vonnak átlagot, a képletben nem kell szerepeljen a háztartások száma, a vételezési pontok száma szerepel! Ahol be van kötve a víz, ott van fogyasztás, ezekből a fogyasztási értékekből vonnak egy átlagot és az az átlag! Ezt nem tolja semmilyen irányba sem az, akinél kút van, sőt az sem, hogy mekkora a veszteség! Aki meg nem issza meg a csapvizet, mert nem lehet, ott mivel kell számolni? Plusz-mínusz havi 180 liter vízzel egy 3 tagú család esetében! Bagatell! Hogy jönnek ide ezek a dolgok? Értem én, hogy szakmába vág nálad és dühítenek dolgok, hálózat állapota, no meg az, hogy ha jól tudom 2013 óta nem emelkedett, nem emelkedhetett a víz díja, de attól még ne haragudj meg, semmi köze a kérdéshez! Olyan mintha a gólyáról kérdeztek volna, Te meg elmondtad volna, hogy egyik fő eledele a béka aztán elkezdtél volna hosszasan beszélni a békáról!


Nincs lutri sem ebben... :D Egyszerűen nem értem mi történik... nem tudjátok mi az az átlag??? Az átlag pont abból tevődik össze, hogy van aki keveset fogyaszt, van, aki sokat, van, aki a kettő között és ebből vonnak egy átlagot.

2023. ápr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
9-es! A lutri az, hogy te/mi laikusként nem tudjuk mennyi az átlag. Majd kiderül. Ennyi.
2023. ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!