Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vezetitek táblázatban, hogy...

Vezetitek táblázatban, hogy mennyi villanyt, gázt, vizet fogyasztottatok?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 21:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Igen, érdekel
2023. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Farkas999 ***** válasza:
72%
Igen, vezetem. Van egy Excel táblám, ami számolja a költségeket. A gáznál még soha nem jött ki az az összeg, ami a számlákon szerepel, pedig az összes paraméterrel kalkulál a táblázatom.
2023. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
53%
Nem. Azt igen, hogy különféle dolgokra (pl. kaja, rezsi, kocsi, szórakozás) mennyit költök, de azt, hogy most másfél köbméterrel több vagy kevesebb vizet fogyasztottam, nem. Viszont az összes számlám elektronikus úton érkezik, úgyhogy ha nagyon érdekelne, vagy hirtelen megugrana a rezsiköltségem, akkor könnyen ki tudnám keresni, hogy mi volt az oka.
2023. ápr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
Forintban 20 éve vezetem a háztartásunk költségeit olyan részletességig, hogy azt is meg tudom mondani, mennyit költöttem 2022-ben fokhagymára, és egész évben mennyi ment el gázra, vízre, biztosításra, autóra. A köbméteres/kW-os fogyasztást az online fizetés lehetőségéig vezettem csak. Azóta csak visszanézem az oldalon (már ha kell, de ez baromi ritkán fordul elő)
2023. ápr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
30%

Soha semmit, a szüleim se. Mi értelme lenne? Úgyis ki kell fizetni, amit az óra mutat, nem? A havi számlát befizetés előtt megnézem, nincs-e kiugróan magas összeg, és ennyi. Nem azért dolgozok annyit, hogy aztán fagyoskodjak itthon, vagy éhezzek. Minden alapdologra futni kell a pénznek.

A mindenféle költéseknél meg nem azt nézem, hogy van-e rá pénzem, hanem hogy megér-e ez a dolog annyit, mint amibe kerül, így soha nem nullázom le a számlámat. Az ismeretségi körömben így én vagyok az, akinek mindig van pénze... Nem azért, mert sokkal több lenne a bevételem, hanem mert a többségnél jobban megnézem, mire adok ki pénzt. Pl. meg tudnék venni hitel nélkül két új autót, mégis egy 30 éves meg egy 15 éves van a családban (korukhoz képest kevés km-rel és jó műszaki állapotban). Ha új autókat vennék, lehet, hogy én is rászorulnék, hogy írogassam a filléreket...

2023. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

... nem a fillérekröl van szó.

Pl. csőtőrésnél ha gyakrabban rá van nézve a vízórára, hamarabb kiderülhet egy csőtörés, több ezer m3 víz elfolyhat félév vagy egy év alatt, 2 hivatalos leolvasás között.

2023. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

És a táblázatnak van egy önellenőrző funkciója is, pl. ha rosszul olvasod le véletlenül az órát diktálásnál, akkor még diktálás előtt rájöhetsz, hogy ne a hülyeséget diktáld be.

Pl. nálunk volt olyan, hogy kiküldtem anyámat a folyosóra leolvasni a villanyórát, addig én bolyongtam a menürendszerben telón, anyám bejött és mondott valami nagy marhaságot, mert sz.rul olvasta le az órát. Ha nincs előttem a táblázat, amiből rögtön rájövök, hogy irreálisan sokat olvasott le, akkor kapásból bediktáltam volna a hülyeséget és csak úgy pislogtunk volna mint hal a szatyorban, ha kiküldik a 200 ezres számlát a diktálás alapján. És az jó hosszú és bonyodalmas bürokratikus eljárás lett volna. Bárkinek bármikor becsúszhat, hogy téved, véletlenül rosszul olvassa le, elnézi és rosszul diktál. A táblázat önellenőrzésre is jó ilyenkor.

2023. ápr. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%
Gázt igen, mert húzósan sok lenne, ha nem lennék észnél. A vizet, áramot tudom fejből és kb. egyenletes a fogyasztás.
2023. ápr. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%
15# Ez nem filléreskedés, egyszerűen én pl. szeretem látni mikor miből mennyit fogyasztunk és kész. Amikor saját lakásba költöztünk, akkor azért kezdtem el, hogy képben legyek a saját szokásainkkal. Aztán rámragadt. Amióta házban lakunk meg már az is érdekel, hogy a lakáshoz képest mi változott. Illetve a másik ok, hogy napelemeink vannak, ami így pont lehetőséget adna arra, hogy lesz*rjam mennyit fogyasztunk, de amióta ekkora a káosz körülötte, én szeretném tudni, hogy mondjuk éves szaldó nélkül hogy alakulnának a havi számláink. Nem spórolás miatt vezetem, hanem mert vezetni szeretném. Egy informatív adat, amiből rögtön lehet látni, ha valami gebasz van.
2023. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Farkas999 ***** válasza:
77%
A pénzügyi tervezés akkor is fontos, ha az embernek szűkösek a lehetőségei, vagy ha dúskál az anyagiakban. Bármilyen pénzügyi tervezés alapja viszont, hogy az ember ismerje a költségeit, főleg, ha vannak komolyabb pénzügyeket érintő céljai. Én mindig egy évre előre elkészítem a költség- és bevételi tervet. Ez alapján tudom tervezni az autócserét, a felújításikat, a nyaralást, a költségesebb eszközök beszerzését. Az is fontos, hogy a megtakarításokra is legyen terv. Szóval jó, ha tudja az ember, hogy hogyan áll.
2023. ápr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!