Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy számla 11725 Ft május...

Feketeruhasember kérdése:

Egy számla 11725 Ft május 31ig a távfűtés számla hogyan jöhet ki panelban ha egyszer sem volt fűtés?

Figyelt kérdés
Fenntartom a tévedés lehetőségét ezért szeretném ha valaki aki ért hozzá elmagyarazhatná nekem hogy ha tévedek akkor miben. Atverve érzem magam.
2023. máj. 13. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk panelban egy számlán van a meleg vízzel.

Amúgy egyedi mérő (költségmegosztó van?

Egyszer sem volt?

Nálunk most is megy..

Pontosabban ha nem is minden nap, de reggelre kelve sokszor meleg volt a radiátor, napköznem nem, ma viszont egész nap langyos

2023. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk van egy üres távfűtéses lakásunk. Ha nem kapcsoljuk be a fűtést akkor is fizetnünk kell utána. A költségmegosztó megmondja az arányokat, de nyilván keveset ha nem is használjuk a szolgáltatást.
2023. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Itt nincsen egyedi mérő és itt viszont egyszer sem fűtőttek szóval mondhatom hogy pénzért cserébe meg lehet fagyni.
2023. máj. 13. 20:54
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Olvasd el alaposan a számládat. A valóságos fűtési díj márciusi.

Az alapdíj májusi.

A távfűtés két hónappal később számolja el a valós fűtési energiát.

Most a márciusi fűtésért fizetsz.

2023. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a számlát. Nálunk pl. átalány van, egész évben fixen fizetem, júniusban meg elszámolás.
2023. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amíg olvastam a feleleteket, folyton arra gondoltam, amit az 5-ös válaszoló írt.

Én is erre gondolok, hogy havi átalányt fizetsz, aztán jön az éves elszámolás (ami nem decemberi, hanem a fűtési szezon végi).

2023. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha május 31-ig(!) időszakra szól a számla, akkor egyértelmű, hogy átalány.

Ahogy írták előttem, majd az éves elszámoláskor kerül jóváírásra és a fogyasztás alapján újbóli leosztásra.

2023. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. máj. 14. 12:28
 9/9 A kérdező kommentje:

"Nézd meg a számlát. Nálunk pl. átalány van, egész évben fixen fizetem, júniusban meg elszámolás."


Nekünk minden számlán más összeg szerepel annak ellenére hogy nincsen mérő óra. Ezért gondolom hogy ez pedig nem átalány. Viszont akkor mégsem tudom micsoda mert a számla ellenére meleg nem jön nulla fűtés van.

2023. máj. 18. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!