Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 15 fokban hogy érdemes öltözkö...

15 fokban hogy érdemes öltözködni és aludni, gyermekkel megoldható?

Figyelt kérdés
Ne kövezzetek meg légyszíves.. Nem tervezem hogy jövőre 22 fokig fűtök, csak 15ig, egyéb okokból... Nekem kicsit hűvös a 15 fok, így jól felöltözök, de régen is éltek így emberek. Van dunnám is, vastag felsők, vastag zsenília zokni, szobacipő, plüss anyagú nadrág, harisnya, hálósapkának való vékony anyag sapka. A kicsinek is van kisdunnája, mindenféle vastag ruha, zoknik, sapka stb. A szobában van habtapi, ez vastag habszivacs játszószönyeg, kellemes meleg, ezen játszik a földön. Van villanyos hősugárzó, hordozható, a fürdőben szoktam használni hogy meleg legyen ha fürdünk, mert ott nincs fűtőtest, néha egy kicsit a hálóban is használom ahol tartózkodunk. Az szoba ajtón van pléd hogy tartsa a meleget. Szerintetek élhető így is a házikó egy kisgyerekkel? Egyébként mindene megvan, boldog kisgyerek :)

2023. máj. 15. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

ha normálisan fel van öltöztetve, meg alváskor betakarva, akkor simán.

Bár majd jönnek, akik szerint 28 fok alatt már a gyámügyet kell hívni.

2023. máj. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát, azért az kevés szerintem, és full felöltözve aludni sem jó. Ha nagyon le kéne vennem a fűtést, akkor sem mennék 18-19 fok alá.És én már ebben is fáznék. Amúgy, nálunk normális 21-22 fok van nappal, 20 fokra van a termosztát éjjel , de nem szokott kihűlni ennyire a ház, csakha tényleg minuszok repkednek.
2023. máj. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

#2: télen 0 fokban is kivittük a gyereket aludni babakocsival, amíg pici volt. még mindig él, teljesen egészséges.

meg amúgy mikor elmegy az ember sátorozni, nyáron is simán 15 fok alá hűl a levegő éjszaka, mégsem szoktak megfagyni a kempingezők

2023. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

A nagymamámék még a 60-as 70-es években is 1 db sparheltet használtak főzésre és fűtésre az óbudai szoba-konyhás családi házukban. A hálószobában annyi volt a fűtés, hogy lefekvéskor egybenyitották a konyhával. Ha nagyon hideg volt, akkor este a sparhelten megmelegítettek egy-egy téglát és azzal melegítették elő az ágyat.

Csak megjegyzem, hogy a mosdás és a fürdés is egy szem lavórban történt és hűtőszekrény híján a kútban hűtötték az ételeket, pl. a dinnyét is.

Vagyis nem voltak elkényelmesedve és mai szemmel nézve semmiféle komfortjuk sem volt egy mai lakáshoz képest.

Ráadásul többnyire csak azt ették amit a kertben megtermeltek, ill. évente egyszer disznót vágtak, így egész évre meg volt a hús, tejet meg a kecske adott.

A fentiek ellenére mindketten megérték a 90-et.

2023. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Aludni még egész jó a 15 fok, a legtöbb embernek jólesik, ha picit hűvösebb, frissebb a levegő, de a teste közben jó melegen be van bugyolálva.

A nappali tevékenységekhez viszont ez már olyan hőmérséklet, ami mellett 3 pulcsiban is lehet, hogy kellemetlenül fázni fog a kezetek, orrotok. Mondjuk lehet, hogy pont a gyereknek kevésbé; ők még sokat mozognak, jobban alkalmazkodnak, jobban bírják a hideget is, meleget is a felnőtteknél.

Meg lehet oldani, ha muszáj. Csak kérlek, a hősugárzóval nagyon vigyázzatok! Mindig az ijesztő balesetforrást látom benne, főleg gyerekes házban.

2023. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Idén - takarékossági okokból - 20 fokra állítottam fűtést. Nem mondom, hogy nem fáztam. Pedig alapvetően jól viselem a hideget; jobban, mint a 25 fokra fűtött szobákat.

Éjszaka egyáltalán nincs nálunk fűtés. Két takaróval minden további nélkül bírható volt. Sőt.

A 15 fok nekem kevésnek tűnik kisgyerek mellett.

2023. máj. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

20 éves koromig éltem otthon egy Kádárkockában, ahol cserépkályhával fűtöttünk. Természetesen ez az éjszaka folyamán annyira kihűlt, hogy reggel a jéghideg szobában azt néztük -mint gyerekek- hogy kinek megy messzebb a fehér lehelete.

Az asztalon lévő vizeskancsóban lévő víz tetején is minden reggel vékony jéghártya volt.

Mi így nőttünk fel és akkor nálunk ez teljesen természetes volt.

Azután valaki begyújtott a cserépkályhába és déltől már jólesően hozzá lehetett bújni. Természetesen mindenki meleg ruhákban volt otthon.

Soha egyikőnk sem nem volt megfázva, pedig minden télen kijártunk a szántóföldeken megfagyott talajvízre korcsolyázni és jó párszor beszakadtunk vagy derékig.

A mai generáció meg sikítófrászt kap, ha 28 fok helyett csak 24 fok van a panelben.

2023. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

15 fok az azért hideg.

Mondom ezt úgy, hogy nálunk télen 20-21 fokon van a termosztát, este 8tól pedig ki van kapcsolva, mert alváshoz a még hűvösebbet szeretjük. Így reggelre kb 18 fok lesz.

Nekem pl az is vállalható még, de a páromnak már kicsit hideg.

Van pulcsink, felvesszük.

Akkor fázunk ha a kezünk hideg, de ez nem szokott ilyen hőmérséklet mellett bekövetkezni.


15 fok az nekünk is meredek... főleg hogy huzamosan.

2023. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Télen sokszor csak 16 fok volt, a padlón meg kb. 10. :( Majd megfagytam. Sajnos rossz alvó vagyok, szóval az nálam nem működik, hogy este befekszem a paplan alá, reggel meg kikelek. Sokszor felkelek éjjel, és nagyon nem volt kellemes a 10 fokos padlón járkálni. Arról nem is beszélve, hogy a kezem folyton jéghideg volt, gyakran cérnakesztyűben írtam a gépen.
2023. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 15 fok az elég kevés. Meg kellene próbálni az önkormányzattól, vagy egyéb szervezettől segítséget kérni. Még úgy sem jó a picinek, hogy izeg mozog, játszik. A nővérem lánya hatodikos, a suliban nem volt fűtés a héten, olyan 17-18 fok lehetett, több tanár direkt mondta, hogy aki fázik, lehet kabátban is. Unokahugin hosszú ujjú felső, pulcsi plusz hosszabb fazonú pufi kabát volt a tanórákon is, szerdától már harisnyát is vett fel. Szerintem van esély, hogy a kisgyerek érdekében segítenek Rajtad.
2023. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!