Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nyári szezona 7xes fogyasztást...

Nyári szezona 7xes fogyasztást kell fizetni gázfogyasztásnál?

Figyelt kérdés
Márciusban kaptunk vissza 230ezret kb a le olvasás utan, azóta 2x tettem fel egy 19ezres es egy 22ezres csekket (60at fizettunk kb leolvasas elott) most a júniusi szamlank viszont 90ezres lett, felhivtuk az ugyfelszolgalatot elmondtuk ezt az egészet es azt mondták hogy a nyári szezonba nincs kedvezményes ár csak piaci azaz 7xesen kell fizetni, annyit tudna segíteni hogy álljunk át diktálósra vagy pedig fizessünk be es majd a jövő évi leolvasasnal ha esetleg tulfizetesunk lesz megint vissza kapunk, nem követem a tvben es az interneten se ezeket a dolgokat, szerintetek mi lenne a legjobb? Nyáron valamivel több pénzünk van fel tudnánk tenni ezt a 3csekket viszont márciusban a tulfizetes biztos jol jonne
2023. jún. 29. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

bizony a fogyasztási görbe miatt nyáron nulla is lehet a rezsicsökkentett fogyasztás, vagyis az összes fogyasztást a piaci árral számlázzák.

Ezt a görbét módosíttassátok a szolgáltatóval.

MVM next appban és online ügyfélszolgálaton is lehet módosítani.

2023. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Probléma diktálósokkal van.Náluk van a jelleg görbe szerinti fizetés.

Átalánynál mindegy mikor használod el a kedvezményest.

Össze vissza fizetgettél,itt az eredménye.

2023. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt fizettem amit ki küldtek, amiben nem voltam biztos akkor felhivtam őket es kértem segítséget mert en nem értek hozzá hiába magyarázzák nekem akárhogy olyan bonyolult és össze vissza van hogy nem is lehet követni, ha nem fizet az ember az a baj ha fizet az. Ezen se lehet elmenni egyszerűen
2023. jún. 29. 22:02
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

"azt mondták hogy a nyári szezonba nincs kedvezményes ár csak piaci azaz 7xesen kell fizetni"

Van náluk valami adat a lakásokról, hogy mi megy benne gázzal.

Ha csak a fűtésre van náluk adminisztrálva, akkor van ez.

Ha ez az adat nem korrekt náluk akkor korrigálni kell, és akkor jelleggörbe alapján van egy kevés 1x-es árú gáz nyáron.

Állítólag.

2023. jún. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én éves leolvasús vagyok, mégis van jelleggörbe... akkor hogy is van ez 2-es????


Kérdező, nem bonyolult.

[link]

olvasd el ezt.


Nagyon leegszerűsítve:

Használsz mondjuk havi 100m3-t.

Decemberben ebből 100m3 rezsicsökkentett. Májusban meg már csak 20m3, a többi teliára. Júniusban meg 2 m3 rezsicsökkentett gáz van csak csökkentett áron, a többit a magasabbon kell fizetni.

Mint írtam ez a jelleggörbe módosítható a ti igényeiteknek megfelelően. Végig kell nyálazni az egész évet - vagy inkább több évet - és megnézni mikor mennyit fogyasztottatok és ennek megfelelően belőni a görbét, hogy nyárra is maradjon benne csökkentett mennyiség.

2023. jún. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Havi egyenletes résszamlat fizetsz? Sajnos,,az mvm keveri a két számlázási módit: a diktálósat az egysmletes résszámlával. Emiatt azok a fogyasztók, akik egyenletes résszámlát fizetnek és a határon vannak,vagy picit túlfogyasztanak, es tavasszal van a leolvasás, nyárra hatalmas összegű számlákat kapnak mostnyárra,majd aug 1-től megint kis összeget fognak nekik számlázni. Amit most túlszámláznak, azt jövő évi leolvasás után kapják vissza. Javaslom, hogy lépj be facebookon a "gázszámla 2022 08.23-tól" nevű csoportba. Ott reszletesen elmagyarázzák neked,miert kell most magas számlát fizetned, illetve szamolnak is neked, hogy mennyi m3-t jelents le, hogy ne kapj most nyárra magas számlát.
2023. júl. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!