Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Padlófűtés fogyasztás reális...

Balu115 kérdése:

Padlófűtés fogyasztás reális ilyen időben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsőnek használom padlófűtésünket, kb. 115m2-es homlokzati szigetelés nélküli szilikát ház 20cm üveggyapot szigeteléssel a padláson, minden ablak 3 rétegű 7-8 kamrás (nem tudom már pontosan)

Csak padlófűtés van az egész házba, most jelenleg 35 fokos előrremenővel, általában 29-30 fokos visszatérővel. Egy délutáni felfűtéssel általában tartja még a meleget reggel is. Kombi kondenzációs kazán meleg vízzel, egy fűtéssel kb. (Egy nap) 4m3-t fogyaszt.

Reális ez ilyen időben?

A termosztát 20.5-től 21.5-ig van beprogramozva, attól függ mikor dolgozunk, mikor vagyunk otthon

Esetleg vegyek feljebb az előremenőn?

Jobb lesz valami tőle vagy ráérek ha hidegebbek lesznek?



2019. nov. 8. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen fűtési megoldásoknál radiátorokat is szerelnek fel .Azért hogy ne csak komfort meleget lehessen érezni .

Hiába emeled az előremenő hőmérsékletét,ha padozatban csak 40 alatti víz mehet .Ezt is elmondhatta volna a szerelő neked .

2019. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Természetesen tudtam mit csináltatok, van egy hátsó bejárat ami teli üveges, oda radiátor lett téve és már azt is megbántam hogy nem lett oda is padlófűtés.

Ha még nem éreztél, nem tapasztaltál ilyet akkor légyszi ne gyere a komfortmeleggel, nem erre irányultak a kérdéseim!

2019. nov. 9. 07:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Azaz most készült nyáron? Talán a ház is első éves?
2019. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
94-es a ház, a felújítás idén lett “kész”
2019. nov. 9. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Magasabb előremenö hőmérséklettel romlik a kazán hatásfoka. Mellette szabályozási problémákat okozhat. Ettől max nőhet a gáz fogyasztás.


Az előre menő hőmérsékletett külsőhőmérséklet alapján érdemes szabályozni. 10 % megtakaritást is jelenthet. Ahol élek új épitésü házaknál kötelező.

2019. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra akartam kilyukadni, hogy egy új építés első fűtési szezonjában igen nehéz kifűteni a csupa víz épületszerkezetet, de nem kaptam normális választ a kérdésre, hogy idén nyáron épült-e. :D
2019. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mint már írtam nem új építés, hanem új felújítás.

Szóval igen “új építés” ha úgy vesszük.

Télen lett kész az ajzatbetonozás, amikor a beton elérte azt az időt, elkezdtem kifűteni utána állt a burkolásig, majd nyár lett így végülis most az első éles fűtés.

Szép lassan emeltem az előremenő hőfokot, most 35foknál megálltam mert azt veszem észre hogy ez elég egyenlőre és így már 29 fokra melegedett a visszatérő

Még szabályzom a rendszert mert van ahol 23-24 fok van, van ahol csak 21

Az osztógyűjtőn mit érdemes állítani? Az előremenő ágat vagy a visszatérőt?

2019. nov. 12. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!