Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Leolvasták a villanyórát, és...

Leolvasták a villanyórát, és ez már a módosított áramfogyasztás?

Figyelt kérdés
2023. júl. 8. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy módosított?

Küldik az éves fogyasztásod ha túllépted rá kell fizetni.

2023. júl. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a kérdést senki nem érti.
2023. júl. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha átalányt fizettél és most leolvasás után rá kellett fizetned, akkor emelnek az átalányon mert láthatóan nem volt elég, a fogyasztási szokásaidhoz képest. Ha visszautaltak, akkor meg csökkentik az átalányt.

Már amennyiben jól értem a kérdést...

2023. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szinte magam előtt látom, ahogy a kérdés írása közben, mikor azt írtad, hogy "ez", felemelted és mutattad a papírt, vagy nem tudom mit, amiről szó van. De csak szinte. Valójában nem vagyunk ott, és nem látjuk, amiről kérdezel. Mit jelent a mondatban az "ez"? Mire gondolsz? Jött egy új részszámlád, és más rajta a becsült fogyasztás mint eddig? Mert akkor az a válasz, amit a hármas írt.
2023. júl. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Hozzám nem is jönnek órát leolvasni. a szerelő azt mondta, ebbe már van egy sim kártya és mindent jel időben lát a szolgáltató. Idén januárban rakták fel.

És még mielőtt valaki azt írná, biztos loptam az áramot, annak válaszolnám, ez egy új építésű ház, új utcába, áprilisban készült el a ház.

2023. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

"Szerintem ezt a kérdést senki nem érti."

Szerintem le van maradva az emberünk és a tavalyi rezsiszilárd-féle bejelentést most kezdi feldollgozni.


Igen kérdező, ez már a módosított!

2023. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem a kérdező a kétféle tarifára gondolt. Ha átlép egy fogyasztást, akkor többet fizet.

Én úgy vettem észre, hogy nem egyszerre számolják el ezt a többletet, hanem megpróbálják elosztani 12 hónapra.

Én minden hónapban egyformán 31800 Ft-ot fizettem. Márciusban évente egyszer leolvassák és vagy ráfizettem, vagy visszautaltak. (Mielőtt az összegen valaki felkapná a fejét, ebben benne van a használati melegvíz és a fűtés is, mert nálunk minden villannyal megy. 252 négyzetméter a fűtött rész)

Az új rendszerben havonta más az összeg, 29000 és 35000 között találgatják, hogy mennyi is legyen a havi.

A szolgáltató nem tudja pontosan mennyit számoljon el havonta, ami jogos, mert nem lát a jövőbe. Talán ha kétféle tarifa bevezetésétől már rendelkezésére áll egy teljes év, akkor rendeződik.

2023. júl. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5+

Nem tudom ez miért ilyen hihetetlen...

Sanxing SX631 (S34U18) mérőm van.

"1. Rövid bevezetés

A mért energia értékét a villamos fogyasztásmérőből az LCD kijelzőről lehet leolvasni, illetve távleolvasás útján az

adatközpont napi leolvasást végez."

E.ON oldal án fent van minden infó!

2023. júl. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Szerintem nem azért lett lepontozva az 5-ös, mert nem hisznek neki, hanem mert a válasza nem válasz a kérdésre. Neki szipiszupi hipermodern órája van a vadonatúj házához, oké. De a kérdezőnél nyilván nem ez a helyzet, és nem is azt kérdezte, hogy minden órát le kell-e olvasni.

2023. júl. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt nekem hagyományos órám, leszedték és ezt rakták fel. Én nem kértem jöttek maguktól.
2023. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!