Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit jelent ha az éves áram...

Mit jelent ha az éves áram elszámolás minusz eredményben jön ki?

Figyelt kérdés

Június elején kaptam egy fizetési felszólítást, hogy 18.375forinttal tartozok az áramszolgáltatóm felé. Kiderüpt hogy ez 2 számlát takar, volt egy márciusi elmaradásom. Ekkor még semmit nem fizettem be.


Utána leolvasták az órát és jött egy levél az éves elszámolásról, hogy fizetendő összeg -5.805forint.

Alatta pedig hogy az összes tartozásom 12.570 forint.

Ha összeadom a 12ezret meg az 5ezer tartozást akkor kijön a 18ezer forintos tartozás. De ha minuszosan adom össze akkor kivonodik. És így ki jön a 12ezer forintos összeg ami az éves elszámolás végén van.

Most az a -5.805 forint az tartozás még?

Ma befizettem a 18.375ből a márciusi elmaradást ami 9.462 forint volt. Fentmaradt még 8.913 forint.

Csak annyi a gondom hogy nem értem mit jelent az a minusz? Nem tudom hogy érthető e


2023. júl. 11. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
12570-et kellene vagy kellett volna befizetned.
2023. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
A mínuszos az túlfizetès. Tehàt ha minden szàmlàd rendezve lenne , annyi túlfizetèsed lenne. Kivontàk a tartozàsodból , így 12570 ft kellett volna befizess
2023. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Érthető.

A minusz az visszajár neked a leolvasás után.

De mivel tartozásod volt, ezt abba beleszámolják, úgyhogy ahogy 1-es írja a 12570-et kellett volna befizetned.

Úgyhogy most még mindig tartozol 3108 forinttal.

2023. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!