Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Legális régi nevén nevezve...

Question777 kérdése:

Legális régi nevén nevezve "éjszakai áramra", vagyis B tarifán (ami olyan 8 órán át ad áramot) bojleren kívül mást használni? Mint például elektromos fűtőtestet, mikrohullámú sütőt?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válszt.

2023. aug. 22. 19:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha jól tudom bojlert,és hőtárolós villany melegitőt,de eben nem vagyok biztos .Ezek direkt bekötésűek.
2023. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

A rendelet szerint bármit, ami a kapcsolt áramkörre fixen van rákötve, és a ki- és bekapcsolásoktól nem megy tönkre, nem jelentkezel kárigénnyel, hogy a félkész cápauszonyleves megbuggyant két bekapcsolás között, satöbbi.

A bojleres tévhit az azon alapszik, hogy a szocializmusban, ahol az energia is fájt, mint minden más, a hőfejlesztő készülékekre volt ez a rendelet kihegyezve, de ma már nem 75-öt írunk.

2023. aug. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Lehet. Annyi a megkötés, hogy nem dugaszolható csatlakozással kell rendelkeznie, magyarul nem végződhet konnektorban az éjszakai áram bekötése. Tehát a mikró kábelének végéről levágod a duvillát, azt a kábelt a villanyszerelő bekötheti éjszakai áramra is. Mondjuk mikró esetén nem sok értelme lenne, de pl. fűtőtesttel meg lehet csinálni.
2023. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%

Nem lehet semmi mást. csak bojler, hőtárolós fűtő.

Klímát se lehet.

Hivatalos oldalon egyértelműen le van írva.

2023. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

#4 mi lehet hivatalosabb, mint a rendelet?

"A „B” árszabás szerint számolható el - közvilágítási célra vételező felhasználó kivételével - a felhasználó által meghatározott bármely, szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető, külön mért - az elosztó vezérlőberendezésével vezérelt felhasználói áramkörre állandó jelleggel, megfelelő segédeszköz hiányában állagsérelem nélkül nem leválasztható módon, nem dugaszolhatóan csatlakoztatott - felhasználói berendezés fogyasztása."

2023. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

5 éve még tiltva volt minden.

Viszont spórolósan 2 bojlert bír el max, utána már sokkal drágább az áram.


a B tarifa esetén a havi 210 kWh feletti fogyasztási részre 62,884 forint/kWh lesz a lakossági ár.


Észerűen mit lehetne rákötni? ceruza akku töltőt?

Nálunk napi 3 órát megy csak ez az áram.

2023. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
7%

Gondold meg kétszer is a szabálytalan rákötést, mert (nagyobb) kár eseménynél, pont amikor a legjobban kéne a pénz, ilyenekbe szokott belekötni a biztosító.


Tárolós vízmelegítőt és elektromos, tárolós kályhát lehet fix bekötéssel a B-re kapcsolni. Semmi egyebet.

2023. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4%

Ja, meg azért mert ilyen szépen van megfogalmazva nem rakhatsz kapcsolót a bojlerre, nem tölthetsz elektromos autót vele, pláne nem alakíthatod át a mikro kábelét, hogy rákösd.

Tehát gyakorlatilag még mindig csak a bojlert használhatod meg a hőtárolós kályhát.

Elektromos tűzhelyet se lehet rákapcsolni, értelme sincs.

2023. aug. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"5 éve még tiltva volt minden"

Éppen nem, a rendelet, amiből idéztem, az 2011-es. :D


"Észerűen mit lehetne rákötni?"

Nem az ésszerűségről szól a kérdés, hanem a lehetőségekről.


"Nálunk napi 3 órát megy csak ez az áram."

A rendelet szabályozza a minimális időtartamot is.


"Semmi egyebet."

Bármi egyebet, a rendelet szerint.


"nem rakhatsz kapcsolót a bojlerre"

Ez van leírva a rendeletben, ebben egyetértünk.


"nem tölthetsz elektromos autót vele"

Miért ne? Ha a töltőt fixen ráköti a kapcsolt áramkörre...


"pláne nem alakíthatod át a mikro kábelét, hogy rákösd"

Miért ne?

2023. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5%

Onnan tudom, hogy tudom használni a google -t ...

Vagy ez se volt kérdés? :D

5 éve már kinyomoztam google lel.

És ha azóta se foglalkozott vele senki akkor tilos.

2023. aug. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!