Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Napelemesek! Hozzátok fordulok...

Napelemesek! Hozzátok fordulok! Amikor aláírtam a szerződést az volt hogy 2024-től még 10 évig benne maradok az éves szaldóban! Most ezt így hogy?

Figyelt kérdés
2023. szept. 2. 21:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
41%
Nem kellett volna a viktorra szavaznod.. úgy!
2023. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Kivel írtad alá a szerződést?

Nekünk is van napelemünk. Az éves szaldó akkor jó ha télen fűtesz árammal, nyáron viszont nem használsz hűtésre légkondit.

Most majd havi elszámolás lesz, szerintem nekünk nem lesz problémánk vele. Most sok áramot használunk a légkondival, ahogy kora tavasszal, késő ősszel meg fűtésre is használjuk, amikor még áramot is normálisan termel a napelemünk. Télen, amikor kicsi a napfény hasznosítása akkor meg amúgy is kevesebb a fogyasztásunk, gázzal fűtünk. De télen is volt áramtermelésünk, harmada, negyede a nyárinak.

2023. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%
Tetszettek volna másra szavazni...
2023. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%
Kinek mit intézett a kormánya!
2023. szept. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Hát ezt így... Mégsem maradsz éves szaldóban.
2023. szept. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
6%
Szavazástól független, EU tól jött.
2023. szept. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Első link tèves
2023. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
70%

#6: Az EUs szabályt már rég tudta a kormány, mégis átkurtak egy csomó embert, ismét az építőiparba pumpáltak egy valag pénzt

Én mondjuk tudtam, hogy ez lesz, 5 éve mindenkinek ezt mondom, aki nagy szaldós beruházást tervez, hogy ne alapozzon az éves szaldó megmaradására, akárki akármit is ígér neki.

2023. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%

8# Szerintem aki logikusan gondolkozik már évek óta sejthette, hogy ez lesz. 7 éve építettük ki a rendszerünket és hőszivattyú is került mellé, de már akkor is egyértelmű volt, hogy a gázkazán is marad.

Az a baj, hogy sokan csak azt látják, amit látni akarnak (amit az arcukba tolnak). Ha kicsit gondolkodna és mögé nézne a dolgoknak az ember, most nem állna ott nagy kerek szemekkel, hogy mi a f*sz van!? És nem, nyilván én sem örülök az éves szaldó megszüntetésének, de azért valahol várható volt.

2023. szept. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
26%

9# így van. Minèl több a napelem, annál jobban kiszámíthatatlanná teszi a villamos áram termelèst.

Az erőműveknèl kicsi lesz kihasználtság, ès ez pillanatonkènt változik a nap függvènyèben. Nem lesz gazdaságos.

2023. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!