Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit szoktatok csinálni mikor...

Mit szoktatok csinálni mikor már el fogy a fizetésetek a hónap közepén? Hogy élitek meg a pénztelenséget? Lelkileg meg szendveditek ?

Figyelt kérdés
2023. szept. 11. 12:29
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
97%
Semmit, ugyanis nem történik ilyen.
2023. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%
Beosztom. Egy időben ezért volt másodállásom, hogy ilyen ne legyen.
2023. szept. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%
Nem szenvedem meg lelkileg, mert nem engedem bekövetkezni.
2023. szept. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%

Volt ilyen régen. 25 évvel ezelőtt 19 évesen.

Buli, Fanta stb.

Túléltük.

Jött a maszek, a fusi.

Aztán elkezdtünk felelősen gondolkozni.

Tovább tanulás, másodállás, vállalkozás.

2023. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
98%
még sosem történt meg, gyerekkorom óta tisztában vagyok vele, mennyi pénzem van.
2023. szept. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekkorom óta be tudom osztani a pénzem, ezt hoztam már a szülői házból is, szóval nem fordult elő ilyen, akkor sem, amikor 150ezer volt abruttóm és akkor sem, amikor most 1,5 millió.
2023. szept. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

Ezért van az, hogy először kifizetjük a számláinkat meg amit mindenképpen kell , félretesszük amit a hónapban a megtakarításba szánunk, majd azt költjük el ami marad - és nem fordítva.

Nagyon régen volt olyan, hogy hónap közepén elfogyott a pénzünk, akkor is csak azért, mert a párom előrehozott egy vásárlást és nem szólt róla, hogy a havi pénzünkből fizeti mert a megtakarításunk le van kötve és még nem szabadította fel a pénzt ami arra lett eltéve.

Nem akarok szemétkedni, én is úgy nőttem fel, hogy a szüleim nem voltak képesek soha beosztani a pénzüket. Kemény tanulópénz volt évekig látni, hogy fizetéskor először megadták a tartozásaikat, volt nagy bevásárlás, habzsi-dőzsi, minden, majd megvették maguknak az italt, cigarettát és hónap közepén már mentek kölcsönkérni, mert nem volt miből befizetni a számlákat. Akkor jöttem rá, hogy nem a pénzük volt kevés hanem ők nem tudtak vele bánni, amikor megismertem a páromat. Az ő szüleinek majdnem fele volt a havi jövedelme, mint az enyémeknek. Mégis náluk elképzelhetetlen volt hogy bármire kölcsönt kérjenek másoktól, miközben mindenük megvolt ami fontos volt. Nekem is nehéz volt megtanulnom hogyan kell bánni a pénzzel.

Kevés pénzt nagyon nehéz megfelelően beosztani, néha lehetetlen. Lehet azt mondani amit én, hogy így vagy úgy kellene csinálni, de ha van havi 200 ezred és abból csak a lakhatásodra elmegy 180 ezer, akkor a maradékot akárhogy próbálod beosztani, simán éhenhalsz. Ilyen esetekre nincs általános megoldás. Vagy több bevétel kell vagy csökkenteni kell a kiadásokat - máshol lakni, más nagyságú számlákat kell fizetni.

Megértem ha most nem látod a megoldást, de nem marad más, mint keresned még pénzt. Vannak olyan munkalehetőségek amik hét végén, délután, éjjel vannak alkalmanként. Ilyet kell keresned és a szabadidődet arra áldoznod, hogy legyen még pénzed.

2023. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
340 ezret keresek de 150-160 ki megy számla meg sajna hitelre.
2023. szept. 11. 13:59
 9/34 anonim válasza:
56%
És a maradék közel 200-at mire szarod el?
2023. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
80%

#9 Nagyon könnyű elkölteni, csak az hiszi, hogy egy hónapra 200 ezer sok pénz aki nem szokott bevásárolni.

De abban igazad van, hogy ez nem kevés pénz, be lehet osztani hogy egész hónapra elég legyen. A kiadásai nem voltak megtervezve és olyanra költött amire ekkora fizetés mellett nem lehetne.

2023. szept. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!