Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Konvektor kéményt hogy rögzítsem?

Konvektor kéményt hogy rögzítsem?

Figyelt kérdés
Adott egy kéményes konvektor, az a baj vele, hogy a kéménycső kijön a falból ahogy bekapcsol, és melegszik. Gondolom vetemedik a hő miatt az egész, de nem szeretnék CO mérgezést kapni, így hogy fogassam oda, hogy ott is maradjon? Nem esik ki teljesen, de engem zavar hogy 3cm-rel kijjebb jön ha bekapcsol.

2023. okt. 7. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem feszül is a cső, attól nem kène kijönie, vagy rövid

De vannak csöbilincsek, kèmènycső mèretre is. Füstcső bilincs nèven keresd

2023. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kijjebb húztam a konvektort, tényleg olyan mint ha feszült volna a cső, mert olyan mint ha túlságosan a falhoz lett volna tolva a konvektor, a cső meg nem egyenesen ment fel hanem kicsit vissza lejtett. Most kihúztam, egyenesen megy fel a cső a kéménybe és talán meg is oldódik.
2023. okt. 7. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kerül sokba és nem nagy művészet feltenni egy bilincset. Ha túl nagy a táv a konvektor és a kémény nyílása között, akkor mindenképpen tegyél fel egyet.
2023. okt. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fűstcső karimát is érdemes lenne tenni.Nem csak esztétika szempontból.
2023. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezek mennyibe kerülnek? Meg mekkora ez a cső?
2023. okt. 7. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:
A cső mèretèt mèrd le. Kerületből számolna az átmèrő, vagy ügyeskedve mèrhető. Egy bilincs nem drága, de rögzíteni kell a falhoz tiplivel.
2023. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Meg mekkora ez a cső?"

B.zdmeg te állsz ott mellette, hát mér már le.

2023. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nincs most itthon mérőszerszám :D Meg az összes fég-es cuccnak standard méretei vannak. Legalább is a parapettesnek.
2023. okt. 8. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!