Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha elkoltozol valahonnan hogy...

Ha elkoltozol valahonnan hogy kell fizetni?

Figyelt kérdés
Ez az elso alberletem igy sok tapasztalatom nincs. Jovo honapban koltozom el. Na mar most mikor en bekoltoztem oda adtam egy havi lakbert es egy havi kauciot. Ha en jovohonapban elmegyek akkor kell lakbert meg fizetnem? Mivel ugye elore fizettem ki a honapokat. Remelem ertitek hogy ertem. Ilyenkor ez hogy van?

2023. okt. 8. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Lakbért semmi szín alatt. Rezsit sem, azt a kaucióból fogja levonni a tulajdonos (kiszámolja, hogy mennyi egy 1 hónapra eső számláid összege, ezek szerint te közös költséget utólag fizetted, a gáz, víz, villany meg mindig utólag jön), ha egyéb minden rendben van, akkor a maradék kaució visszajár.
2023. okt. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Apropó, jövő hónap elején vagy végén? Ha a végén akkor hó elején még kell lakbért fizetned, hacsak nem mondja azt a tulaj, hogy ne, majd a kaucióból levonom.
2023. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jovo honap elejen koltoznenk, elsejen mar ott laknank. Ugye mikor bekoltoztunk ide akkor honap eleje volt, kifizettuk neki amit irtam, utana minden honap elejen az az havit. A kovetkezo honapban ugye mar fizettuk a rezsit is.
2023. okt. 8. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor amit elsőnek írtam, lakbért nem, mert az tárgy hónapra előre fizeted, rezsit tárgyhónap után a számlák alapján, így a rezsit vonják csak le a kaucióból.
2023. okt. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a szabály hogy albérleti díjat előre (2 kaució és 1 havi lakbér) fizetünk, fogyasztást utólag. Az utolsó hónapba már nem fizetsz albérletet és kiköltözés után meg az utolsó rezsi számlákat amik óra állás alapján történtek. Neked se kell utolsó hónapba lakbért fizetned mert a kövi hónapba már nem laksz ott. Rezsit ki fizeted utólag, kauciót meg kiköltözéskor kell vissza kapnod ha nem tettél kárt a lakasban.
2023. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!