Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Soha nem laktam még albérletbe...

Soha nem laktam még albérletben, sem egyedül. Mennyi lehet a fűtés?

Figyelt kérdés
Egy garzont akarok kivenni Miskolcon. Max 35 nm-est. Mekkora lehet a fűtési költsége? Ha gázzal vagy ha távhővel van fűtve? Olyan 20-21 fokban már elvagyok. Amíg nem vagyok otthon letekerném 18-ra kb. Ez átlag napi 6 óra. A főzést ne számoljuk bele, csak a vízmelegítést. Illetve ez, hogyan szokott működni? Átalányba kell fizetni, vagy havi szinten a fogyasztást? Még nem néztem ki konkrét albérletet.
2023. okt. 9. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha távhő akkor 6000-12000 (szigetelt-e, egyéni mérős-e, ezektől függ)

A gáz lehet 2x ennyi is

2023. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet tudni, ingatlan és ingatlan között hatalmas árkülönbségek lehetnek fűtés tekintetében akkor is ha azonos nm a két ingatlan. Függ attól, hogy mivel és hogy fűtesz? Távhőnél van-e egyedi mérő? Ha nincs mérő akkor előre tudsz kalkulálni pontos összeggel. Egyedi mérős általában olcsóbb, mint az átalány, de bizonytalanabb, mert ha a lakás saroklakás és zárószint akkor tuti duplája lesz, mint ugyanabban a házban egy körbefűtött nem zárószinti lakásnak, és ki kell fizetni ha ugyanolyan meleget akarsz, mint a szerencsésebb elhelyezkedésű lakásban van.


Gáznál ez ugyanígy igaz, azzal kombinálva hogy nem mindegy milyen fűtőberendezés van. Egy öreg konvektor, meg átfolyós őrlángos vízmelegítő eszi a gázt. Egy régi típusú FÉG cirkó is gázzabáló. Egy modern konvektor vagy egy piezoelektromos gyújtású vízmelegítő sokkal kevesebbet fogyaszt. Egy modern kondenzációs cirkó pedig ettől is kevesebbet. Ezeket össze kell vetni a ház falainak vastagságával, szigetelésével, nyílászárók állapotával és lakás elhelyezkedésével épületen belül, a lakás benapozottságával. Az sem mindegy hogy átalányt fizetsz vagy diktálod a gázóraállást havonta. Pl. én 50 nm-en lakom, nincs szigetelve a ház, de 40 cm-es téglafalak vannak. Új nyílászárók mindenütt, egy kondenzációs cirkó fűt és adja a melegvizet, gáz főzőlap elektromos sütő. Évi 540 m3 gázt használok el. Havi 5600-5800 Ft és mindenütt egyenletes meleg van. Igaz amíg dolgozom én is leveszem a fűtést 18-19 fokra, estére 21,5 max 22 fokra fűtök. A szomszéd lakás 2 nm-el nagyobb de nem déli fekvésű és konvektorokkal fűtenek meg átfolyósról megy a melegvíz és átlagban havi 25 körül fizet gázért. Szóval ennyire egyedi a dolog.

2023. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bármennyi lehet.
2023. okt. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!