Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Havi 150ezer forintból hogy...

Havi 150ezer forintból hogy lehet megélni egyedül, albérletben?

Figyelt kérdés

Olvastam az előző kérdést, és ott mindenki az én fizetésem dupláját írta.

Egyelőre otthon lakom, tanítónő vagyok, most nemrég végeztem, az első munkahelyemen dolgozok.

Már számolgattam én is az elköltözést, de még itthon élve is kevésnek érzem ezt a fizetést. (Nyilván, most hogy már keresek, besegítek a rezsibe és párszor enyim a bevásárlás is.)

Budapesten dolgozom, kezdek jövőre MSc-t (bár ebben ez a fizetés mellett bizonytalan vagyok) és a párom, barátaim is itt élnek. Az összeköltözés nem merül még fel, mert friss kapcsolat.

Nem tudom, hogy mit csináljak. Nem akarok pályát váltani (még), mert 4 éven át tanultam ezt és alapvetően nagyon szeretem, de úgy látom, hogy képtelen leszek valaha is a saját lábamra állni.


2021. jan. 2. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha sajat alberletet szeretnel es nem csak egy szovat berelni, az alja 100e ftnal fog kezdodni. 50ebol akarsz megelni?
2021. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
*szobat
2021. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jó, oké, a szoba bérlésben gondolkodtam én is inkább. Teljesen h*lye nem vagyok. Igen, én is látom, hogy nem nagyon jön ki a matek, mégis vannak, akiknek megy, van tapasztalata. Netán tudják, hogyan lehet főállás mellett pénzt keresni stb.
2021. jan. 2. 11:16
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egyelőre maradj a szüleidnél és gyűjts pénzt. A főállásod mellett próbálj meg korrepetálást is vállalni. Akárhogy is alakul az élet később, szükség lesz a félretett pénzre, hiszen ha csak egy szobát szeretnél majd bérelni, akkor is olyan 200E ft-ot le kell majd tenned kezdésnek. De az lenne a legjobb ha barátokkal vagy majd a pároddal tudnál majd összeköltözni, hiszen idegenekkel azért lutri...
2021. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
150-ből sehogy. A szoba bérlésnél jobb, ha otthon maradsz. Ennyiből csak nyomorognál, azt meg minek, ha nem küldenek el otthonról. Én is albérletben élek egyedül, tudom miről írok.
2021. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem sokáig tudok maradni. Örülök, hogyha össze tudok szedni egy kis pénzt a kaución felül.
2021. jan. 2. 12:31
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Maradj még a szüleidnél. Gyűjtögess amennyit lehet. Majd meglátod, a kapcsolato is hogy alakul, és később talán össze tudtok költözni. Akkor mégse idegennel kell osztozkodni a lakáson. Plusz a főállásod mellett vállalhatsz magánórákat, akár online is. Sok szülő keres a gyereke mellé is magántanárt felzárkóztatás céljából.
2021. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a szakirányod, de én biztos csak korrepetálnék. Középiskolásokra, de inkább egyetemistákra kell ráállini. Ráadásul az egyetemeken mindig van egy szabad zug és így ott tudsz okosítani mindenkit.

Így min a dupláját megkeresed a mostani bérednek

2021. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"tanítónő vagyok, most nemrég végeztem"


Akkor Te jelenleg csak 4. max 5. osztályig taníthatsz?


Szakirány ami jó: matek, fizika, idegen nyelv. Ezekkel tényleg korrepetálhatsz!

2021. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Környezet és testnevelés orientációm van, nekünk nem szakokirányok vannak.
2021. jan. 4. 18:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!