Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az őrláng valóban nem sok...

Az őrláng valóban nem sok gázt használ el?

Figyelt kérdés
Nyáron költöztem ebbe az albérletbe. Korábban mindig központi fűtés volt. Nem is értek ehhez a gázkonvektorhoz. Haverom hívtam, kapcsolja már be, tegyünk egy próbát mert azért hűl az idő rendesen. O azt mondta, régen ő is futott ilyennel, és hogy érdemes őrlángon hagyni. Így is hagytuk. De hogy őszinte legyek nem szeretnék meglepetést a gazszamlan, kocsit tartok tőle. Köszönöm a válaszokat előre is!
2023. okt. 10. 11:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Kicsit* tartok tőle...
2023. okt. 10. 11:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ettől tartani.Amig ég,melegit is .
2023. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy FÉG gázkazánnál napi fél köbméter, ezt hallottam, de soha nem mértem meg. Kicsit soknak tartanám, főleg ha azt nézem, hogy fűtési szezonon kívül 18 m3 a fogyasztásom egy 120 literes gázbojlerrel, meg gáztűzhellyel, gázsütővel.


Szóval annyit tudok javasolni, hogy nézd meg a saját fogyasztást! Írd fel, hogy mennyi pontosan a gázóra, mikor reggel elmész (bojlert, ha van, kapcsold le, hogy tényleg csak a konvektor/ok őrlángja menjen), aztán nézd meg, hogy estig mennyi gáz ment el. Arányosítsd az idővel, és már meg is vagy!

2023. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az őrláng nem fog nagy meglepetést okozni.
2023. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kólauborkával ***** válasza:
51%
1köb per hó.
2023. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
A keszüléktől.is függ, mikor volt tisztitva legutoljára. De egy őrláng elvihet napi fél köbmétert. Ami 15 m3/hó. Diktálosként nyáron ezzel.ki is merited a kedvezményes kereted.
2023. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
az őrláng(akár kicsi, akár nagy a konvektor) napi egy köbméter(24 óra/m3)..soknak tűnik, de ad annyi meleget, hogy egy jól szigetelt lakásban külső nulla fok felett még kellemes legyen(nem banán érlelő)
2023. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Cirkó se fogyaszt kevesebbet csak szólok.
2023. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Elenyésző
2023. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!