Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Normális, hogy szikrázik a...

Normális, hogy szikrázik a kémény?

Figyelt kérdés

Nagyim fatüzelésű kályhával fűt. Tegnap voltam nála és amikor fát tett a kályhára akkor a kéményből elkezdett felfelé szállni pár szikra, szépen lassan egyesével és kb 5 másodperc telt el mire jött a következő ez kb 10 percig tartott és utána semmi.

Később mikor tett rá akkor már nem láttam ezt.

Lehet kicsit vizes volt a fája vagy nem tudom. Mit tehetek? Félek, hogy kéménytüze lesz


2023. nov. 8. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Normális. Pattog a száraz fa égés közben, a jó huzatú kémény meg felviszi szikrákat. Semmi ok az agodalomra. Egyébként mi az a kéménytűz? Még sosem hallottam ezt a kifejezést, s azt, hogy ártalmas, főleg nem tudom elképzelni.
2023. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen jelenség. Félek, hogy egy szikra begyújthatja a tetőt. De amúgy felfelé szállnak a szikrák és tényleg csak akkor jelenik meg, ha friss fát tesz rá

2023. nov. 8. 08:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1# a kèmènytűz durva dolog, a teljes ház leèghet, de oltani sem igazán lehet.

Ezèrt kell tisztítani a kèmènyt, hogy a korom ès a kátrány lejöjjön, így nincs mi begyulladjon.

2023. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerősnek pár éve volt kéménytüze. Szerencsére időben észrevették, 5 perc alatt kiértek a tűzoltók, de már égett kémény melletti tetőgerenda. A tégla fugák közül kiégett a malter, oldalra kifújt a láng.

Eloltották, de elázott minden.

Ki kell tisztítani a kéményed, mert már kezd izzani belül!

2023. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul rakott kémény lehetett,ahol a lapra rakott téglák köz át tud égni.Egyébként is ilyenkor a huzat befelé húzza a levegőt,lángot.
2023. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"oldalra kifújt a láng."

Az egy másik filmben volt.

2023. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A jó huzat, simán kiviszi a pattogó szikrákat, a fa is jó száraz. Igen szokott ilyen lenne fánál.
2023. nov. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Így néz ki amikor egy mozdony kipufugójában lerakódott koromszemcsék izzanak fel a terhelés hatására megnövekedett hőmérséklet hatására.

Valami ilyesmi van annál a kéménynél is.

Én is fával fűtök a konyhában egy folytonégő kályhában és sokszor fotózom is a kéményből kiáramló füstöt, mert tök jó képeket lehet csinálni hosszú záridővle. De még sosem tapasztaltam szikrát. Rendszeresen, évi 2 alkalommal takarítom a kéményt.

Szóval ha mostanában nem nézte meg senki azt a kéményt, akkor érdemes lenne egy kefét eldugni benne ide-oda párszszor!

2023. nov. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!