Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi kw-ott fogyasztotok...

Mennyi kw-ott fogyasztotok havonta vagy naponta?

Figyelt kérdés

Tegnap muszáj volt bekapcsoljuk a hősugárzót, mivel elfogyott a fa és nagyon hideg volt.

Az éjszaka alatt amíg be volt kapcsolva 10 kw-ott ment fel az óra.

De egész naposan 20 kw-ot használtunk el.

Direkt figyeltük.

Teljesen új helyen vagyunk mivel tegnap költöztünk csak kiváncsiságból hogy az most szoknak számit igaz?

Mert utana néztem és egy átlag 2 fős család havonta 180 kwott használ el. Akkor az naponta 6 kw lenne?



jan. 1. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a hösugárzó adatait, általában 2 Kw-osak - ez azt jelenti, hogy óránként ennyiaramot használ. Ha éjszaka ment 6-8 órát, az már önmagában 12-16 KWh plusz fogyasztást jelent
jan. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az áramfogyasztás nem csak, pontosabban föleg nem a személyek számától függ, hanem a használt készülékektöl, hány és milyen áramfogyasztó müködik.

A hütö/fagyasztó, Tv. komputer, mosógép, mosogatógép, boyler, fütés (az összes kazános fütés árammalk van szabályozva!) stb a nagy fogyasztók, a világítás sokkal kevesebbet számít. Egy hösugárzó meg kifejezetten sok áramot használ, nem csoda, ha megugrott a fogyasztás.


Egyébként nálunk nyáron 3-5 KWh körül mozog a fogyasztás, télen 6 és 15 között, attól függöen, mennyire megy a fütés

jan. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bírom mikor olyanokat mondanak, hogy átlag család,átlagos méretű ház, vagy a magyar ember átlag 12 ezer kilométert autózik, csak utóbbiban is benne van a nyugdíjas aki 1-2 ezret megy egy évben, meg az is aki a kocsijában lakik és 50 ezret.


A villany is ilyen, az én november 22 és december 23 közti áramfogyasztásom 419kW/h,+77kW/h a bojler és egyedül élek, de még csak nem is itthon dolgozom. Ugyan a számítógép sokat megy, de ez sem egy több száz wattot fogyasztó "Gamer PC", ami fogyaszt az az akvárium, meg a klíma, de mellette nem hegesztek meg köszörülök egész nap, vagyis semmi extra, és mégis ennyi, 3 műszakos munkarend mellett. Most meg még több lesz, hogy 1,5 hetet itthon vagyok, és fiaim is itt vannak nálam, meg a TV, Xbox egész nap.

jan. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egyedül élek, 170-210 kwh/hó, de nekem gázkazánom van és minden egyéb elektromos. 1,5 éves gépek így mindegyik sok A energiabesorolású, és mindent mosogatógépben mosogatok és szárítógépben szárítok, de csak heti 2x főzök. Nyáron klímával szokott 200-210 kwh lenni, ez megállás nélkül ment májustól októberig. Új építésű ház.
jan. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi pl. hőszivattyúval fűtünk és állítjuk elő a melegvizet, mindenünk elektromos, imádunk pacsálni, mindennap megy a mosó és (télen) szárítógép, illetve a mosogatógép, nyáron a medence keringtető szivattyú, stb. Így nyáron kb. havi 200-240 kWh fogy havonta, télen 35-45 NAPONTA.
jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"egy átlag 2 fős család havonta 180 kwott használ el."

Igen, az átlagembernek meg egy heréje és egy petefészke van.


Amúgy igen, villanyos hősugárzóval fűteni drága mulatság. Főleg, ha rossz a szigetelés.


Külföldön béreltem egy pecót, ott nekem egyedül is ilyen 3 kWh simán elment (villanybojler miatt főleg), pedig akkor még nem kellett fűteni, nem sütöttem meg ilyesmi.

jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Klímával fűtök egy 120m² területű családi házat. Évente 1800kWh a fogyasztásom.


Fűtőpanellal ez kb 10000 kWh lenne.


A ház természetesen teljesen le van szigetelve.

jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egyedül lakom egy 54 négyzetméteres társasházi lakásban egy tévém van, hűtő, mikró, egy héten durván kétszer max háromszor mosok és a fogyasztás havi 60-70 kwh. Nyáron csak 30-40.De azt hozzá teszem hogy 4 napból míg dolgozom 2 napot csak a hűtő meg a mikró megy mert a tévé nagyon minimális mert este 7 re érek haza.
jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!