Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fenyőfával érdemes fűteni?

Fenyőfával érdemes fűteni?

Figyelt kérdés

Lenne lehetőségem kb 6-7 köbméter fenyőt elhoznom ingyé.

Van egy ohra kályhám, abban is tüzelek időnként. Nem okozna gondot a fenyőt is elporlasztani benne? Kéménynek nem lenne baja? Volt 2 okos aki ott magyarázott, hogy eltömíti a kéményt a gyanta. Én nem tudom, sosem fűtöttem még fenyővel.



jan. 6. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Tényleg letapad a gyanta a falon, és borzasztó büdösen füstöl. Én ingyen sem hoznám el.
jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge fűtő értéke .Teljes huzatot kell adni,akkor eléggé magas hőfokon ég el.Gyorsan távozik a fűst a kényből.A kályha felső húzatnyilása is legyen nyitva,tökéletesebb az égés.Ezt jól látni a kéményen kiáramló fűstön is .

Cserépkályhában nem ajánlatos .

jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alpesi népek - osztrákok, németek, olaszok - mind azzal fűtenek. A Magyarországon elterjedt nyílt égéterű tüzelőberendésekbe nem annyira alkalmas, de mondjuk 1/3 - 2/3 begyújtási arányban ezt is el tudod használni.
jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes nem begyújtáskor rátenni, hanem mikor már rendesen ég a tűz és a kémény is már meleg.
jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl kényelmes vele fűteni. Ha huzatot adsz neki, akkor percek alatt leég, semmi parázs nincs, ha meg lefojtod, akkor meg kormol, füstöl, a kémény durván kátrányosodik. Cserépkályhában felejtős, évente kell komplett nagytakarítani.

Puffer tartály nagyon kell mellé, nélküle szívás.

jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Begyújtsni jó de egyébként gyorsan elég és a gyanta is kicsapódik a kéményben.
jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

A gyenge fűtőérték nem igaz, aki nem hiszi nézzen utána.

A benne lévő gyanta az oka ennek. Az más kérdés, hogy kevés fűtőberendezés tudja megfelelően elégetni. A legtöbb kályha (például az ohra is) csak kormot és kátrányt képez belőle. Így viszont már rossz fűtőérték adódik és gyakran tisztítandó kályha és kemény.

Ahogy írták, minimális mennyiségben gyújtósnak alkalmas.

Fenyő tüzelésre alkalmas berendezések a faelgázosító kazán és a tömegkályha. Előbbinél nem szeretik, mert gyakran kell pakolni.

Szóval én elhoznám mert tömegkályhába tökéletes.

jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!