Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elektromos központi fűtés...

Elektromos központi fűtés vagy hősugárzó a gazdaságosabb?

Figyelt kérdés

Egy 20 négyzetméteres pici tömblakásban lakom,2 db radiátorral fűtök.Ha eltekerem a termosztátot szinte azonnal forró lesz a radiátor,és egész jól befűti a helységet.

A szomszéd idős bácsi azt mondta,ő úgy spórol hogy letekeri a radiátort és helyette hősugárzót használ mert olcsóbb.

Kaptam is tőle kölcsönbe egy Silvercrest tipusú 1500w-os hatalmas hősugárzót,hogy ezt használjam jobban járok.


Tényleg jobb megoldás?

Mondjuk nekem nagyon fura,hogy a radiátor szinte azonnal forró lesz,biztos nem kevés watt kell hozzá?

Tapasztalatom még nem sok van a számlákkal,mert 2 hónapja lakom itt.

Köszi a válaszokat!



jan. 18. 17:57
 1/5 nemaRendőrség ***** válasza:
Ugyanannyiba kerül mind a kettő, ha ugyanannyiról ugyanannyi fokra kell felmelegíteni
jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy ekkora lakást egy 350 KW-os inverteres klíma simán befűt és alig fogyasztana valamit.
jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagyis 3,5 KW. Rosszul írtam.
jan. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rovidtavon a hosugarzo. Viszont az sose fut fel ugy mint a radiator. Pl falak siman kihulnek es minden egyes alkalommal mikor bekapcaolod, ujra kene melegiteni a falakat de erre a hosugarzo nem kepes. Az inkabb erzetre hut
jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hősugárzónak az az előnye, hogy kényszeráramlásba hozza a levegőt, tehát a meleg jobban átjárja a teret, így a hőérzet jobb lehet. Cserébe zajos.
jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!