Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen vegyestüzelésű kazánod...

Milyen vegyestüzelésű kazánod és rendszered van és hogy vagy megelégedve vele?

Figyelt kérdés

jan. 23. 21:40
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nekem egy Totya kazanom van 1000 literes pufferrel. 5 rétegű csövek az aljzatban vannak. Maximálisan elégedett vagyok vele de csak nagyon keveset használom mert a gáz kondenzációssal fűteni nem csak kényelmesebb de olcsóbb is.
jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Öntöttvas radiátoros gravitációs, mondanom se kell teljesen elégedett vagyok vele, megvan vagy 30 éves, soha semmi baja nem volt.
jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyedi kazánom van 1500l pufferral, 300l hibrid ( szolár+kazán) indirekt tárolóval, rézcsővekkel 33k radiátorokkal. Teljesen elégedett vagyok vele.
jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bereczk Jénos ***** válasza:
14%

Szerencsére mindenki nagyon elégedett a fűtésével, köszönhetően annak, hogy vagy Ő maga csinálta, vagy egy vagyont költött rá és a kisebb problémákat elfelejti, hogy naponta, vagy hetente nagytakarítást kell csinálni, vagy néha füstöl egy picit!!!!

Van aki már az ötödik fűtésen is túl van, mert sokan dicsérik, akkor Ő is megpróbálja, hátha azzal nincs annyi baj!!!

Én azt mondom, legyen egy fűtés, ami egy életre szól, legyen meleg!!!!!!!

A panelok fűtése régen olyan volt, a legnagyobb hidegben is ablakot kellett nyitni. Mivel a fejlődést és a takarékosságot követni kellett, csapokkal látták el a radiátorokat, mert a 10 emeleten meleg volt, lejjebb meg nem! Aztán átkötötték megkerülő ággal a radiátorokat, így elvileg mindenki szabályozhatja a meleget egy 40°C szabályozó szeleppel!!!!

Nálunk a fűtőviz hőmérséklete, legjobb esetben 30°C, hiába nyitom a csapot, nem lesz melegebb!!! Mikor a feleségem reklamált, jött egy

SZAKEMBER és légtelenített, a földszinten. A helyzet nem változott,

csak kint lett hidegebb és a falak hőmérséklete csökkent!!

Nem értem, fűteni meleggel lehet, hűtéshez meg nem kell radiátor!!!

jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Celsius pv-25-ös kazán, reflex 1000 literes puffertartály, 120 literes ariston belső csőkigyós indirekt bojler, kiegészítő elektromos fűtésel, elbi 150 literes tágulási tartály. Szénacél csövek a kazánházban, először grundfos (tönkre mentek) majd ibó és wilo szivattyúkkal, ötrétegü csövek a lakótérben, radiátoros hőleadóval, termofejekkel. Euroster 813, és euroster 11z vezérlőkkel, computherm szoba termosztáttal, és egy sps soho600 szünetmentes táppal. Két-három vödör pénz rá locsállása után elégedett vagyok vele. (Hétvégi házas övezet, gáz nincs)
jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A kazán körön a szivatyú a visszatérőben! Kazánvédő szelep nincs (négy szerelő is le beszélt róla)🙄.
jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
#4 Nagyon rosszul mondod lehetőkeg ne egy fűtés legyen. Ha van rá mód több kábon álljon az ember. Vegyes es gáz központi pl es nellé még klíma esetleg egy kettő.
jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 5-ös, az indirekt bojler hol van helyileg, a fürdőszobában?

Egy ilyen kiváltja a villanybojlert és a teljes HMV megoldható vele?

Van benne elektromos fűtőszál? Ha igen, az nappali vagy éjszakai áramra van kötve?

jan. 27. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

1. A gépészet nálam minden egy helyen van. Kazán, puffer, indirekt bojler, minden. A ház tetőteres, az alsó szinten található a "gépterem" ami kb 12nm. Két fürdőszoba van, a lenti zuhanyos kb 4-5 méterre a bojlertől, ugyanitt az emeleten meg egy normál fürdőkádal ellátott fürdővel. Itt már kell egy kicsit várni mire megjelenik a melegvíz.


2. Fűtés idényben probléma nélkül fedezi a hmv ellátást. Nekem 45-50 foknál melegebb víz nem kell. Ha a puffer legalább 60 fokos, 10-15 perc alatt képes használható melegvízet elő állítani. Ilyenkor a villany fűtés be sincs kapcsolva.


3. Gyárilag nem volt benne, utólag kapot egy betétet. Nappali áramról megy, még nincs éjszakai órám.

jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!