Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit lehet az alábbi esetben...

Mit lehet az alábbi esetben tenni a magas számla miatt?

Figyelt kérdés

Távfűtéses lakásról van szó, 4.emeleten (legfelső) szinten lakunk.

A radiátorok télen nyáron elvannak zárva mert még így is 25 fok van a lakásban.Az alsó lakások hidegek, ezért a központi távhő kazánon próbálnak valamit állítgatni…

Nos nekünk télen havi 20.000 Ft a távhő számlánk, és erre most 25.000 Ft kell ráfizetni…Sajnos nem egyedi mérős lakások, más számlájába meg nem szeretnék bele fizetni.

Felvettem már lakógyűlésen az egyedi mérős rendszer kialakítását de pár lakó ellenzi így nem kerül kiépítésére…

Mit lehet még tenni?



febr. 11. 18:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A 10-es jót mond. A csöveket le kéne szigetelni odafenn, hogy a fölös hő az alsóbb szinteken hasznos fűtésre fordítódjék.
febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, csak azt nem hogy most miért kell ráfizetni, úgy hogy eddig voltak sokkal hidegebb telek is.
febr. 11. 21:08
 13/24 anonim ***** válasza:

Akkor egyszerű, ahol 20°C van fizessenek 20ezret.

Ahol 25°C van ott 25ezret.

febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

4# "El kell költözni"


Forgó költözés, évente váltással, a 4-ről a földszintre, utána évente 1 emelettel feljebb ...

febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Talán a tetőt is érdemes szigetelni. Ott megy ki a legtöbb melegg.

Számlát nem láttál?

Nem találgatni kell, mitől több, meg kell nézni a számlán. Talán drágult a távhő.

febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

A tető szigetelve van, az épület is, műanyag ablakok.

Most építettek új bio távhő erőművet ami által pont hogy csökkeni kellenne a számlának.

Az elfogyasztott hőmennyiség miatt több a számla.

Az a baj mint irtam egy két lakó felhatalmazta magát és maxon megy a házi elosztó. A lépcsőházban az ablakok meg nyitva, én csukogatom be.

Én se örülök a 25-27 foknak mert túlzás, de elfogadom mert tudtam hogy ez a hátránya amikor megvettem a lakást.

febr. 11. 22:34
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

"A tető szigetelve van, az épület is, műanyag ablakok."

Itt a probléma! Odafönt egy burokban vagytok, és megszorul a meleg. Amíg nem volt a tető szigetelve, addig a fölös hő ott tudott távozni. Most viszont megreked. Tehát a csöveket is szigetelni kell odafent.

febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
A lépcsőházban a vezetek szigetelt. Azt mondod hogy az lenne a megoldás hogy felső 3 lakásban futó csöveket is szigetelni kellene?
febr. 11. 22:57
 19/24 anonim ***** válasza:

Valamennyire biztos: az nem baj, ha egy kicsit fűt, mert lakásban van, csak ne csináljon 25 fokot. Tehát nem kell rá vastag szigelelés.


Szintén javít, bár áramigényes, ha nagyobb sebességen megy a keringető, az csökkentti a hőkülönbségeket a szintek között. (Ezt elméleti megfontolásból mondom, nincs közelebbi ismeretségem panelházakkal, hogy ez mennyire járható út a gyakorlatban)

febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nálad padlófűtésként működik a tömb.

Vesd fel lakógyűlésen. Hogy a 2. - 3. emeleten a plafont hőszigetelővel burkolják. Amennyiben kivitelezhető!


Illetve a csövekre a felső 2 szinten lehet akár több réteg szigetelő csőhéjat tenni. Pl. ilyent:

[link]


A radiátor előtt van külön átkötő ugye?!

febr. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!