Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » MVM appban gáz átalány forint...

MVM appban gáz átalány forint értékét hol lehet módosítani?

Figyelt kérdés

Csak köbmétert lehet beírni, nem lehet forintban megadni hogy teszemazt 20000 forintot akarok fizetni havonta. Csak köbmétert enged. Módsítottam, erre kiküldtek egy olyan számlát, hogy még a telefon is lefagyott amikor megjött az email. :D

És miért tesz bele lakossági piaci árat is amikor bőven a határ alatt maradok? MIÉRT????



febr. 22. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fogyasztási jelleggörbe. A nyári hónapokban a közel semmire is kaphatsz lakossági piaci árat.
febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

20 ezer Ft helyett 20 ezer köbmétert írtál be? Attól a számlától én is idegbajt kapnék.

Ha a kedvezményes köbméteren belül maradsz, akkor az kb. havi 15 ezer Ft. Biztosan ki lehet számolni pontosabban is.

Írj be 144 köbmétert havonta, az pont jó lesz.

Egyébként amúgy is köpnek a tisztelt fogyasztó fejére. Nekem most volt áramleolvasás-elszámolás, és hiába állítottam be az új havi fogyasztást, rádobtak 10%-ot az előző évi fogyasztásra, és az alapján állítják ki a számlát.

febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem lehet beírni forintot! Csak köbmétert és csak éves fogyasztást!
febr. 23. 12:03
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor írjál be 144x12, azaz 1728 m3-t. Kb.15 ezer lesz havonta. Vagy próbálj meg laptopról belépni az mvm oldalára; emlékeim szerint ott engedi a havi beállítást.
febr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt csináltam! 6000-ről 115 ezer lett a számla.
febr. 23. 12:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor valamit elszúrtál. Átalányt csak egyszer lehet egy évben módosítani, a leolvasás után. Nálad most "leolvasás után" van?
febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Május 15 a leolvasás.

Azért módosítottam januárban, mert újra be kellett üzemelni a gázkazánt, mert újra lakott lett az a házrész ahol gázzal lehet csak fűteni.


De ettől még nem kellene a rohadék mvm-nek a jelleggörbe szerint 352 köbméter rezsicsökkentett mennyiség helyett 292 köbméter elszámolt mennyiség több mint felét piaci áron kiszámláznia.

febr. 23. 12:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Válts át havi diktálósra. Igaz így télen magas, nyáron alacsony lesz a számla, de megúszod a piaci árat, ha tényleg nem mész fölé (ha a jelleggörbe alapján mégis, akkor kevesebbet diktálsz be abban a hónapban és amikor belefér a görbébe akkor beleteszed később a különbséget).
febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, az mvm rendszere úgy sz*r, ahogyan van. Lehet, hogy amit most átállítottál/beállítottál, az úgy érzékeli a rendszerük, hogy diktáltál. (Ez csak egy tipp)

Jobban jársz, ha bemész a szolgáltatóhoz, mielőtt május 15-ig ugyanezt a számlát verik rád. A leolvadás után ugyan visszafizetik a túlfizetést, na de akkor se használják addig is a pénzedet.

febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Átalánydíj tökéletes, egész évben havi 12ezret kell csak fizetni ...

Így nincs átlépve a limit, se havonta, se éves szinten.

febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!