Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fürdőbe fali elektromos...

Fürdőbe fali elektromos hősugárzó ami 25-30 ezer, jó választás?

Figyelt kérdés
Kicsi a fürdő és nincs más fűtési megoldás csak ilyen jöhetne szóba. 2000 w-osak, nem tudom az mire elég. Távirányítós berendezés, ami esztétikus is, de mivel nincs róla tapasztalat, így tanácstalan vagyok. Használ ilyet valaki? Mennyivel dobja meg a villanyszámlát?
febr. 28. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:

A 2000W az 2 kilowatt, ezt óránként elfogyasztja. Nézd meg mennyi az áram egységára, és megsaccolva a működési időt kijön, hogy mennyivel dobódik meg a havi villanyszámla.

Kis helyen lehet padlófűtés (hagyományos vagy elektromos), ez semmi helyet nem foglal, és fürdőbe a legjobb (de nyilván nem 30 ezres) megoldás.

Hagyományos és egyszerű padlófűtés megoldás a törölköző szárítóból a visszatérő ágat még elvezetni a padlóban.

Ami nekem teljesen zsákutcának bizonyult, az a mennyezeti infra panel, mert a fejem égette, de a padló tök hideg maradt, szóval a hőérzet diszkomfortos volt.

Ügyelj a freccsenő víz miatti védőtávolságok betartására. Nekem már esett le zuhanyrózsa a cső végéről, és amíg el nem kaptam a végét, locsolt mindenhová, szóval egy hősugárzó nekem túl kockázatosnak tűnik. A lakásban gondolom fi relé van.

febr. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Padlófűtés felejtős, ahhoz kéne vagy 500 ezer. Nincs tusoló, csak kádbsn fürdünk és nem fröcskölődik víz sehova. És van ilyenből kerámialapos is, szerintem pont emiatt ha víz érné. Más megoldás nincs, fürdés közben megy 10 percet, az szerintem már jó és havi 5-6 ezer fogyasztás télen még beleféra villanyba. Rézvezeték van és alul, felső szinten fi relé.
febr. 29. 08:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Erre a celra bármilyen 2kW hősugárzó megfelel.

Egy kis fürdőt pár perc alatt fel lehet vele fűteni.

Csak utána szellőztessetek, kilönben a meleg levegőben megkötött oara a falakon fog kicsapódni, amikor visszahűl.

febr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*megkötött pára
febr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, a párát majd ki kell tapasztalni hogy fürdés előtt 10 percig befűtöm és lekapcsolom vagy pedig végig menni kell a fűtésnek hogy kinyomja a párát. Ez majd pár fürdés után fog kiderülni.
febr. 29. 10:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Fürdés közben menjen végig, majd miután felöltöztél, fűtes ki, és pár perc kereszthuzat.
febr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
febr. 29. 10:11
 8/10 anonim ***** válasza:
A hajszárító pillanatok alatt felfűti.
febr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8, akkor te fűts hajszárítóval.
febr. 29. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:
elő fordul néha, nem nagy ügy.
márc. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!