Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A távfűtést le lehet cserélni...

A távfűtést le lehet cserélni egy panel lakásban?

Figyelt kérdés
Olvasgattam kérdéseket/válaszokat itt, mielőtt kiírtam a kérdést, de erre egyértelmű választ nem találtam. Olyat írtak, hogy ha ki is köttetem attól még a falakban lévő csövek úgyis fűtik valamennyire a lakást. Szóval az is lehet, hogy ki lehet köttetni az egészet és egyedi fűtést beszereltetni, csak kell a beleegyezése az egész házban minden lakónak?
márc. 11. 22:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az elektromos kazán a legdrágább megoldás. Azzal havonta 50-80ezer Ft lenne a fűtés, mégha az olcsóbb árammal is számolunk.

Fűtésre optimalizált klíma lehetne jó megoldás, ha nem túl tagolt a lakás. De semmi értelme igazából, ha jól működik a meglévő fűtés és még olcsó is. Azt se tudod, 5-10év mulva mennyibe kerül majd a villany, megtérülés pedig nem igazán van, ha a távhőt vesszük alaul. Lehet hogy 5év múlva 500Ft lesz a villanynak kilowattja, akkor mit csinálsz? Annak ellenére, hogy a távfűtés egy pazarló rendszer, még jó sokáig ki fog tartani, és a lakóknak is olcsó lesz, az állami támogatás, szabályozások miatt.

márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Még annyit, ha 5-10év múlva olyan lesz a helyzet, a villanyárról előbb veszik le a kedvezményt, mint a távfűtésről. A távfűtés esetében az már központi rendszert érintene! Ha elszabadulnak a villanyárak, a távfűtés a lakosságnak még akkor is olcsó lesz, ha drága a gáz, mert a távfűtés nagyrészt hiába is megy gázról, az állam a fűtést megtámogatja.

Vagyis hosszabb távon a távfűtés stabilabb fűtési megoldás mint a villanyalapú fűtés. Ezért sincs értelme leválni a távhőről. Plusz megemlítendő, a távhőbe nyomnak még ma is fejlesztési, korszerűsítési pénzeket, tehát van azért egy kis fejlődés, ami nem azt vetíti előre hogy baj lesz a távhős fűtéssel.

márc. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Amire kiválthatnád egy panelban, az sokkal drágább lenne.
márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!