Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért kell ilyen mocsok...

Miért kell ilyen mocsok meleget csinálni a panellakásokba?

Figyelt kérdés

Nyilván le van tekerve minden radiátor, de ha bezárom az ablakot, pillanatok alatt felmegy 25-26 fokra, nyitogatással is nagy nehezen tudom levinni 21-re, emellett a levegő is baromi száraz, a párásító meg így szart se ér nyitott ablakkal.


Emellett semmiféle különbséget nem tesznek az éjszaka meg a nappal között, a franc akar 25 fokban aludni, ha meg éjszakára kinyitom a mínuszban, hajnalban úgy behúz a hideg, hogy felébredek rá, esetleg meg is fázok.


Mi a szarért nem lehet visszavenni ebből az esztelen pocsékolásból, mikor így is mindenki reklamál, hogy nem tud megélni, rezsiválság, blablabla?

Persze tudom, a magyar proli luxusa az, hogy papucsban meg alsógatyában élhet a panelban, és még az utcát is fűtheti közben, nem akar ebből lejjebb adni.

Na meg a nyuggerek, ők reklamálnak folyton a közös képviselőnél, hogy 26 fok legyen, meg hogy "nem forró a cső" és egyéb marhaságok. Aztán meg óbégatnak, hogy a kisnyugdíjambul nem fussa semmire. Idióta kádári proletár népség.

Normál embernek elég a 21-22 fok, éjszaka meg 19-20.



jan. 19. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Részben az utolsó pár mondatod miatt :D

Másrészt: Ha elavult a épület és a fűtési rendszer, esetleg nem is a te panelodban van a hőközpont, akkor lehet nálad 26 fok van, míg a fűtési rendszer végén lehet hogy a 20 fokot se tudják elérni, a veszteségek miatt. Ha lejjebb veszik akkor nálad lesz 20, a rendszer végin meg 15.

jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezt sokszor olvastam már indoklásként, hogy nem ugyanaz van a földszinten mint a 10-ediken...stb., de én is laktam már mindenféle panelban meg ismerőseim is, panelprogramos, klasszik, 1-10-ig, de mindenki panaszkodik emiatt, az ablak meg mindenhol tárva-nyitva. Én hideg panellal még soha a büdös életben nem találkoztam, mindegyikben megrohad az ember. Ugyanolyan legenda mint a fűtetlen vonatok, ott is az a baj, hogy mindegyiken 25-30 fok van, az új szerelvényeken is. Valószínűleg csak a nyuggerek terjesztik ezeket a legendákat.


De nyilván a megoldás az, hogy elköltözök egy normális, egyedi fűtéses téglalakásba, igényes környékre, ahol nem dobálják ki az emberek a szemetet meg ételmaradékot az ablakon...

Vicc ez az egész paneltelep meg a benne lakó népség.


Az új építésűek milyenek ebből a szempontból? Ott is távfűtéshez hasonló rendszer van, csak ott a hőközpont a ház aljában van.

jan. 19. 12:14
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy az 1-es mondja, elavult a ház fűtési rendszere.

Ha jól tippelem szabályozatlan egycsöves, felső elosztású a fűtési rendszer, amelyen folyamatosan kering a fűtővíz fentről lefelé ha nyitva vannak a radiátorszelepek, ha nem.

Ha költözöl legyen szempont az, hogy kétcsöves a rendszer és korszerűsítve van, ami azt jelenti, hogy a függőleges csövekbe (strang) már építettek be szabályozó szerelvényeket, a radiátorok termosztatikus szelepekkel vannak felszerelve és a fűtőtesteken van egyéni költségosztó. Ahol ezeket megvalósították, ott már nem "döngetnek" a fűtéssel.

jan. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

fel kell rakni a radiátorokra költség osztót, minden lakásban, és akkor majd látja a panel lakó, hogy mérve van a fűtés akkor majd mind letekeri a radiátorát. Ha nincs privát anyagi motivációja, akkor lesz@rják ,..mondván úgyis mindenki fizeti a közöst,és én minek spóroljak más javára. ez a mentalitás megszünik onnantól, ha egyedi mérő van mind lakás minden radiátorán,és akkor majd csak 18C lesz nálad, ha te sem fűtesz. Ez garantált!

Közgyűlésen fel kell hozni a témát...

jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jah, és azoknak akik nem járulnak hozzá az órás méréshez, azoknak az átlagos hő fogyasztás 2.5X-ét kell beállíttatni /m3/ díjban, oszt hadd fűtsön magának..
jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk szabályozható a beáramló víz lépcsőházanként is. Beszélljetek össze a lakókkal, erre vannak a lakógyűlések. Valószínűleg nekik is sok a 26 fok. És nem mellesleg a számla is kevesebb lesz, ha csak feleannyi jön be fűtésnek.
jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért nem jellemző, hogy minden panelban ilyen lenne, anyukáméknál kellemes 19-21fok van egész télen
jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Írtam már az első mondatban, hogy le van tekerve minden. Kétcsöves, költségelosztós ház, de így is undorító meleg van, az áthaladó csövek meg a szomszéd melegítenek bőven. Pénze meg úgyis lesz a prolinak ilyenre, majd megspórolja az igényes táplálkozáson vagy bármi máson. Vagy esetleg a közös költséggel fog elmaradni...


Amúgy meg érdekes, hogy nappal még egész tűrhető, de hogy éjszakára mi a francnak kell még rápakolni egy lapáttal, azt nem értem. Hülye magyar szokás ez is, hogy dögmelegben kell aludni, így is mi vagyunk a legszarabb alvók a kutatások szerint. Egyesek még a fatüzeléses korszakban érzik magukat, és nem fogják fel, hogy itt nem hűl ki a lakás, ha nem durrantasz be lefekvés előtt.

jan. 19. 15:37
 9/13 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__12519512-miert..


Na igen, látom nem egyedi probléma, de ezen kívül is van már itt vagy 10000 hasonló kérdés.

jan. 19. 15:44
 10/13 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ezelőtt is kétcsöves, de nem költségosztós, szigeteletlen panelban laktam, radiátorok fixen letekerve, és meg lehetett pusztulni. A közös képviselő mondta, hogy egyesek reklamáltak neki, hogy a 24 fok helyett 26-ot kérjen a főtávtól. Aztán ugyanezeknek az embereknek meg több száz ezer Ft. közös költség tartozásuk volt, ami egy havi 8-10 ezer Ft.-os dolog.

Nincs is miről beszélni...

jan. 19. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!