Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan kell kandallóba begyújt...

Hogyan kell kandallóba begyújtani szénbrikettel? Mennyit szabad rá tenni?

Figyelt kérdés

Kanimo 8kw kandallóm van, szeretném kipróbálni a szénbrikettet de nem tudom, hogyan gyújtsak be, mennyit szabad belőle rá tenni.


Ilyen brikettet vettem az Obiban


[link]


márc. 12. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Abba nem való szén szerintem. Próbáltam én is kandallóval a szenet, de nem az igazi, valahogy nagyon rossz hatásfokkal ég el benne a szén, nem ad olyan meleget mint pl. egy régi Salgótarjáni kályha.

De egyébként úgy lehet begyújtani a szenet, hogy előszőr fával raksz tüzet, és amikor az már jól ég, arra teszed a szenet.

Ha kazánod van, ott meg legjobb a szén felűlről való begyújtása: alulra rakod a szenet, felette vastag fa, aztán fölfelé vékonyabb fák, gyujtós. És felűlről gyujtod be, a tűz lefelé halad, utoljára gyullad meg a szén. Szénfűtésnél figyelni kell, hogy szekunder levegőt is adj, nem elég a primer levegő. Ez kályhára is igaz.

A szénmennyiséget ki kell tapasztalni. Ha túl sok, akkor kiéghet a lemez. Figyelembe kell venni azt is hogy hány kalóriás a szénbrikett. Ezek a mai kályhák/kandallók nem nagyon bírják már a szenet, sok rosszat hallok. Már a kazánok se a régiek, hamar tönkremennek. Kéne nekem is egy kazán, ami jó szénfűtésre, de még nem tudom mit veszek.

márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Beteszel egy adag kemény fát és amikor leég, a parázson begyullad a brikett. Viszont nem ajánlott kandallóban szénnel fűteni, mert túl nagy hőt ad le, szétégeti a lemezt, illetve büdös kéndioxidos füstje van a szénnek, a szobában minden át fogja venni azt a szúrós szagot.
márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lignitbrikettöl nem fog kiègni, az a legszarabb szèn.
márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól tényleg csak a szomszédokkal fog összeveszni, alig fűt, viszont rohadt büdös.
márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!