Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Más is kèr lakbèrt a gyerektől?

Más is kèr lakbèrt a gyerektől?

Figyelt kérdés
20 éves a fiam dolgozik és még mindig itthon lakik, Havi 30 ezret kèrek tőllle. Ti is kértek a gyereketrktől?

márc. 19. 18:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Igen, mi is. Addig sose kapcsolta le a villanyt, a számla fizetés itán már megértette az összefüggéseket.
márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem számla fizetésről van szó, hanem simán lakbérről, amit simán elkér tőle a szülő, mondhatni a szobáért.

Rezsire nem tudom külön még kér e tőle.


Tőlem annó faterom kért lakbért (rezsin és egyéb költségeken kívül).

Mindenki aki meghallotta, rosszul volt tőle, hogy ilyet tesz a szülő.

Közben meg ment a papolás, hogy mi az, hogy nem spórolunk rendesen. Miközben egy másfél szobás lakásban laktunk, annak a fél szobájában, mert a másikba nem tudtam bemenni rendesen, mert faterom cuccai voltak és ugyan nem volt otthon a legtöbbször, de sérelmezte, ha ott is "éltem".

Azzal magyarázta a dolgot, hogy ő majd elteszi nekünk azt a pénzt amit elkért. Persze ez nem így volt.

Szerencsére már lassan 10 éve külön élünk.


Mondjuk 20 éves gyerektől még kicsit korainak érezném a lakbért a rezsin felül. Őt támogatni kellene inkább, hogy el tudjon költözni.

Más dolog ha meg van szorulva a szülő és erre kényszerül, az is szar, de az még magyarázható.

márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%

Ez jó dolog, el is kezdte írni a kiadás bevételeit egy online táblázatba, a házi költségvetését.

Rögtön azt is észrevette, hogy a sarki gíroszosnál mennyit hagy ott, szóval amennyit "veszt" a lakbérrel, annyit nyert gondolkodásban, pénzügyi hozzáállásban.

Az általa fizetett összeget félretesszük neki későbbre :)

márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

Ha már dolgozik nehogy már a szülő tartsa el!

Én annak idején a kajába is fizettem a rám eső részt,nem csak a rezsibe. Öcsém szintén.


Az a 30000 ft semmi! 15 éve többet adtam.

Mikor 3 főre 140000 volt a kaja meg 40000 a rezsi, annak arányos része a 60000ft/fő. Nem kellet "bérleti díjat" fizetnem.

márc. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Noren1989 ***** válasza:
82%
Inkàbb rezsit kérj tőle.
márc. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Én a te fiadnál idősebb korosztályba tartozom, de nálad jó eséllyel fiatalabb vagyok. Leírom a véleményemet akkor is, ha a többség itt felháborodik rajta!


Egy fiatallal az a legjobb, ami történhet, hogy anyagilag talpra tud állni, önállósulni tud. Ez a mai világban egyre inkább kitolódik. Ennek oka egyrészt, hogy egyre tovább tanulnak a fiatalok, mint a szüleik, másrészt meg hogy az ingatlanárak, de még az albérletek is egyre drágábbak a fizetésekhez képest. Én azt mondom, hogy egy még nem saját lábán álló fiatalnak több szüksége van a pénzre -feltéve persze, hogy nem költi el hülyeségekre-, mint a szülőnek!


Ha nincs rászorulva a család, és úgy kéri el a még nem önállósult gyerekének a fizetésének egy részét, akkor őszintén szólva nem érdemli meg az a szülő, hogy öreg korában rányissák az ajtót, hogy él-e még!

márc. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%
6-os, nem a kérdésre válaszolsz.
márc. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem nem kértek a szüleim, sőt támogattak, hogy el tudjak költözni, és én sem szándékozom a gyerekeimtől, csak ha nagyon nem jövünk ki és még 30-40 évesen is mamahoteleznek lustaságból. 20 évesen viszont remélem, hogy még csak egyetemre fognak járni és nem kell mellette dolgozniuk. De biztos lehet olyan élethelyzet, hogy a szülő önmagát sem tudja eltartani és akkor meg muszáj...
márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Gyűjtik az új lakásra.
márc. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Én azt mondom, hogy egy még nem saját lábán álló fiatalnak több szüksége van a pénzre -feltéve persze, hogy nem költi el hülyeségekre-, mint a szülőnek!"


Akkor miből vegyen a szülő lakást a gyereknek ha nincs szüksége a pénzre ?

márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!