Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Más is kèr lakbèrt a gyerektől?

Más is kèr lakbèrt a gyerektől?

Figyelt kérdés
20 éves a fiam dolgozik és még mindig itthon lakik, Havi 30 ezret kèrek tőllle. Ti is kértek a gyereketrktől?

márc. 19. 18:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%

1# "Addig sose kapcsolta le a villanyt, a számla fizetés itán már megértette az összefüggéseket."


Gyerekként nem érte el a kapcsolót.

:)

márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Lakbért kérni legalább olyan gáz, mintha a gyerek meg óradíjat kérne, ha kitakarítja a közös használatú részeket a lakásban.

A gyerek nem üzleti vállalkozás és nem pénzforrás.

Rezsi hozzájárulást kérni teljesen jogos és méltányos, de lakbért???? Az eszem megáll.

márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

Mindegy minek van nevezve, 30000 ft az manapság nullával egyenértékű összeg! Azért, mert egy szoba bérlése is rezsivel albérletben 50-80000 ft. A másik dolog pedig, hogy egy felnőtt embernek nem lehet kihozni a normális havi étkezését havi 30000-ből. Meg lehet oldani, de az biztosan nem tetszene neki, ha rántott parizert kapna rántott hús helyett.

Ezenkívűl nem tudjuk mennyi az éves rezsije a háznak, gondolom a fűtés költség elég magas. Ez csak onnan jön, hogy akinek 20 éves gyereke van, annak ritka esetben van viszonylag új építésű háza. A 20+ éves házak nem igen vannak szigetelve, esetleg utólagossan néhány.


20 éves a gyerek és dolgozik, ez a biztos, azaz nem jár egyetemre, nem tanul tovább.

Meddig kell a szülőnek eltartani a 20+ éves dolgozó gyerekét?


Ha a gyerektől nem kérünk albérleti díjat, ami szerintem normális dolog, de részarányossan beszáll a rezsi és kaja költségbe, min. a fizetése felét félre kell tudnia tennie. Ha semmibe sem száll be, csak éli életét, mint diákként, akkor min 70-80%-át félre kell tudnia tenni.

400000 nettónál havi ~300000, ami 5 év alatt min 18 millió mert béremelés is van. Így össze hozta az önerőt 25 éves korára.

márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%

13+

Azt el is felejtettem, ha semibe sem kell beszálnia lőfordul ott ragad "örökre". Még is csak egy "hotelben" lakik.

2 ismerősöm van aki így járt:

1: 37 éves nő, sohe egy fillért nem kellett haza adnia. 1-2 havi fizetése van csak megtakarításba, a kocsiját is a szüleitől kapta... A szülök nem szorulnak segítségre.

2: 35 éves férfi, havi 20000-et ad haza amióta dolgozik, kezdetben csak 10000 volt, de az anyja pár éve elmete az összeget. Van 2-3 millió megtakarítása, éli életét esze ágába sincs elköltözni.

Mindegyik teljesen életképtelen, ahhoz vannak hozzászokva, hogy majd anya/apa megoldja a problémáikat.

márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Biztos vagyok benne, hogy akik lakbért kérnek a gyerektől, azok elkérik tőle a rezsiköltséget is (vajon pont annyit amennyit fogyaszt?)

Tehát kifejezetten pénzlehúzás a sztori és eléggé szar szöveg, hogy: "Kisfiam máshol drágább lenne az a szoba!".

20 évesen épp csak elkezdte az életet, még ha az lenne, hogy otthon lakik 30-40évesen is, akkor azt mondom fizessen be többet, főleg ha van miből, de érted, kiesik a munkaerőpiacra és a szólő máris liheg mögötte és tartja a markát? Mennyire gáz már?


Tisztára a Rém rendes család jut eszembe, ahol Al Bundy lakbért kért a fiától aki a pincébe költözött.

márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

"Mindegy minek van nevezve, 30000 ft az manapság nullával egyenértékű összeg!"


Ha tényleg nullával egyenértékű, akkor kár elkérni...

márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

Anyummal maradtam több okból, majd félig az én nevemre került a lakás, végül párom ide költözött. Sok-sok évtől 30-ezerrel járulok hozzá a háztartáshoz. Bár régen nem volt konkrétan pontosan kiszámolva, hogy rezsire és kajára fordította. Akkor még ő főzött rám. Nem gondolnám, hogy bérleti díjat kért tőlem. Aztán változtak az idők, 2 évvel ezelőtt már kevés lett a 30-E a pénzromlástól és elkezdtem főzni. Viszont hülyén jött volna ki, hogy kevesebb pénzzel járuljak hozzá. Most hármunkra 25-E alatt jön ki a rezsi, de maradékot 30-ra kerekítve odaadom anyumnak és ő spórol saját magának. Tudni kell, hogy rokkant és 90-E alatt van a pénze. Illetve Telekomot én fizetek. Azért döntöttem így, mert hármunk közül nekem van a legtöbb pénzem. Ami egyébként így sem sok.


35/F

ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Vagyis rosszul mondom a Telekomot, mert párommal felesben fizetem.
ápr. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!