Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy lehetséges, hogy nem...

Hogy lehetséges, hogy nem látszik a vízfogyasztásban?

Figyelt kérdés
Mikor elutazunk, a leolvasásnál akkor is annyi a fogyasztás, mint akkor szokott, amikor itthon vagyunk. 2 havonta leolvasom, és diktálom, 10 évre visszamenőleg is meg tudom nézni, hogy alakult a fogyasztásunk. Nyáron én például elutazok 10 napra minden évben, ezalatt a 10 nap alatt a férjem egyedül van itthon, tehát én nem zuhanyzok, nem mosok hajat, nem megy a mosógép, sem a mosogatógép, férjem nem is mosogat. 10 napnak azért már látszania kéne a fogyasztásban, de sosem lett kevesebb, ugyanannyi akkor is mint amennyi lenni szokott. Hogy lehet ez?
márc. 27. 09:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Vízművek honlapján.
márc. 28. 09:21
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 Ja de ez olyan mint mikor azt mondják az autókra , hogy átlag évi 12 ezret mennek vele, csak ebbe benne van az is aki szinte benne lakik, és az is aki csak a helyi boltba jár, ebből vonnak átlagot. Cirka napi 320 liter vizet elhasználtok, azért nehogy azt mond, hogy nem sok, mikor mondjuk egy mosogatógép 13 liter vízzel mosogat.
márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Miért rugózol a fogyasztásomon? Neked kell kifizetni, vagy miért zavar ez téged? Nem az volt a kérdésem, hogy mennyit fogyasztok, és ez msáok szerint sok-e. Hanem hogyha 2 hétig nem vagyunk itthon, miért lehet ugyanannyi a fogyasztás takkra, mint amikor itthon vagyunk.
márc. 28. 10:25
 14/16 anonim ***** válasza:

#13 Talán mert az egyetlen logikus magyarázat rá, hogy valahol elfolyik a vizetek valahol, azért ilyen sok, és azért van akkor is fogyasztásotok mikor nem vagyok otthon. Vagy szerinted elpárolog a csőből a víz?

Engem nem zavar, hogy neked mennyit kell fizetni, csak kötöd az ebet a karóhoz, hogy márpedig minden rendben van, csak lehet egyszer meglepődsz, hogy mégse.

márc. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Az előző házunkban is ugyanennyi volt a fogyasztásunk. Tehát egyáltalán nem lett több. Mint írtam, az utóbbi években rengetegszer el kellett zárni a házban vizet, többek között két fürdőszobát építettünk újra. Amikor el volt zárva a víz, nem pörgött az óra, tehát nem folyik olyankor a víz. Ha valahol szivárogna, akkor hiába zárnám el, akkor is mérné az óra, hogy fogyasztás van. Nem sok a fogyasztásunk, de mégegyszer írom, hogy nem a fogyasztás a kérdés. Meglepődni akkor lepődnék, ha leolvasáskor más számot látnék, mint szoktam. De 2 havonta leolvasom, és feljegyzem a mérőóra állását.
márc. 28. 11:32
 16/16 anonim ***** válasza:
Amikor elutazol/elutaztok, előtte és utána is olvassátok le az órát! Lesz így adatod 10napra. A különbséget felszorzod 6-al, és ezt veted össze a 2havi fogyasztásotokkal.
ápr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!