Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Albérlet keresésnél miért...

Albérlet keresésnél miért tőlem, a kiadótól kérdezik mennyi lesz a villany-víz-áram számlájuk? Ennyire hülyék az emberek?

Figyelt kérdés

Én eddig 4 lakásban laktam Budapesten. Mindegyikben aszerint fizettem nagyjából ugyanannyit, a fogyasztásom szerint, ami általában minden hónapban ugyanannyi.


Albérlet keresőként eszembe nem jutna ezt kérdezni a kiadótól, hiszen honnan tudja mennyit fogyasztok....


Ehhez képest MINDEN érdeklődő ezt kérdezi. Miért??!


ápr. 15. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Talán azért, mert nem tudhatják, honnan is tudnák, hogy a kiveendő lakás esetleg nem egy "rezsinyelő" valami, ahol majd télen horribilis fűtésszámlákat kell fizetni és neked, mint lakáskiadónak azért tisztában kell azzal lenned, hogy mennyi a lakás rezsije.

Az rendben van, hogy azt nem tudhatod előre, hogy ő mennyi vízt vagy villanyt fog fogyasztani, de a fütésnél azért kell lennie egy alapösszegnek, amiből kb. 20 fokon ki lehet fűteni télen a lakást. És a közösköltség is beleszámít a rezsibe. Azt kitől kérdezzék, ha nem a tulajdonostól.

ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Hat mert tudni akarjak. Es van ahol atalany van, van ahol fogyasztas szerint megy. Esetleg eddig pl tavfuteses lakasban lakott, az albiban meg gaz van, honnan tudna, az kb mennyi. A tulajnak meg kepesnek kell megmondani azt is, hogy az elozo lakok kb mennyit fizettek,vagy ha a tulaj lakott ott,akkor o. Ez egy tok normalis kerdes, nekem mint alberlonek mindenki tudott ra mondani egy kb osszeget. De toled valszeg nem berelnek, ha ezt a hozzaallast prezentalnad, amikor megmutatod a lakast.
ápr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Meg ha te ugyanannyit fizettel mind a 4 lakasban,attol meg nem ugyanannyi az osszes letezo lakas rezsije, ezt azert remelem, sejted.
ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Mert sokan nem a fogyasztás alapján kérik a rezsit, hanem az ELŐZŐ bérlő által fogyasztottak alapján - az aalpján küldi az általányt csekken a szolgáltató. Neked ekkor csak azt kell mondani, hogy fogyasztás alapján, óra alapjén számltok el, és hogy mennyi az egységár, esetleg hogy az előző bérlőnek mennyi volt.


És igen, ennyire hülyék, mert sokszor életükben először mennek egy lakásba lakni, fingjuk nincs egy lakás működéséről, valaki más intézte helyettük ezeket a dolgokat.

ápr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

"Miért??!"

Mert nem lehet mindenki annyira baromira okos mint te!

ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Sok sok évig felirogattam a rezsit, így nagyjából meg tudtam mondani az érdeklődőknek hogy mennyii lesz a...


Közös költség (ez fix, tehát tudnod kell hogy mennyi lesz)


Az áram (gáztűzhely vagy elektromos? Gázbojler vagy elektromos? Gázkazán vagy elektromos? Légkondi van? Mekkora a hűtő és mennyit eszik?), hacsak nem laktak egy pontosan ugyanilyen lakásban korábban, akkor csak te tudsz nekik segíteni.


A víz és csatornadíj tényleg egységes mindenhol, bár olyan ára van hogy az egyik albérlő el sem hitte, inkább betelefonált a vízműveknek, majd nagy mellénnyel írta nekem hogy csak 250 (vagy mennyi) 1 köbméter. Mondtam is neki hogy valóban, csak abban nincs benne a csatornadíj.

Van egyébként olyan lakás ahol átalány a víz.


Gáz. Nálunk az egyik lakásban átalány és központi fűtés van (méretlen, tehát fix), másikban mért központi, viszont nincs gáz.


Milyen internet van és mennyiért? Bár feltételezem ezt is és a többit is feltüntetted a lakás adatlapján.


Ja nem... de azért az érdeklődő a hülye


Ha mégis feltüntetted, hát ne aggódj, nem olvassák el. És akkor tényleg ők a hülyék. :)

ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyire hülyék az emberek?"


Te ennyire hülye vagy, hogy nem tudod mekkora a saját lakásod átlag rezsije?


"Én eddig 4 lakásban laktam Budapesten. Mindegyikben aszerint fizettem nagyjából ugyanannyit, a fogyasztásom szerint, ami általában minden hónapban ugyanannyi."


Ez milyen mondat már? Semmi tartalma nincsen. Mi az, hogy aszerint ugyanannyit? Mi szerint mennyit? Mennyi az ugyanannyi? Nincs értelme ennek a mondatnak.

ápr. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki valójában 4 lakásban lakott volna, az tudná, mit is jelent a rezsi, miből épül fel és nagyjából mi milyen arányú benne. Plusz tudná azt is, hogy mekkora eltérések lehetnek lakásonként.


Ha csak saját magam nézem, vannak a panelban ahol lakom mérőóra nélküli lakások ahol egy fix (magas) összeget fizetnek a vízre. Laktam én is olyan lakásban ahol havi 30 ezer volt a közös költség, mert benne volt a víz is.


Eleve a közös költségben is nagy a szórás mert lehet valahol 6-8 ezer máshol meg 15-20 ezer is. Vagy akár még több, ezer dologtól függ.


Fűtés úgyszintén, panelban fizetek fixen 10 ezer körül télen-nyáron. De laktam már gázkazános lakásban ahol a fűtés 30-40 ezerre jött ki hideg időben.


Internet? Melyik szolgáltató? TV? Telefon? Mi jár hozzá. Ez is lehet 5 meg 15 ezer Forint.


De még a változó tételekre, mint vízfogyasztás, áram is lehet tudni egy nagyságrendet, hogy az 3-5 vagy 10 ezer Forint.


Az sem mindegy mit hogyan kell fizetni, saját lakásomban vizet 2 havonta, gázt 3 havonta fizetem. Internetet előre kell fizetni tulajdonképpen, míg az áramot, vizet fogyasztás alapján utólag. Ezt honnan tudja valaki, aki eddig nem lakott saját lakásban vagy albérletben? Én sem tudtam.


Biztos én vagyok a hülye, de én simán tudnék mondani egy nagyságrendi összeget a leendő bérlőnek. Hiszen tudom, hogy internet, fűtés, gáz, közös költség, közös díj az fix. Villanyra, vízre meg szintén meg tudom mondani, hogy ennyi és annyi használattal ennyi és annyi lesz.

ápr. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Átlagot kérnek meg amit az ekozo berlo fizetett.

Van akinek első albérlete lenne annak gőze sincs.

Az pedig nagyon sokféle hogy mi van benne a kozos koltsegbe es mi nincs. Pl ha aram es viz benne van az ugy kb 10 ezer sporolas. Futestol is sokminden fugg

Nem, nem a berlo a hulye

Mennyi a kozos kotlseg

ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván előtte te is fizettek a számlákat neked van rálátásod mennyi lesz.
ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!