Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kifizetett villanyszámla után...

Kifizetett villanyszámla után miért kapcsolják ki az áramot?

Figyelt kérdés

A feladási határidő után adtam fel 2 db Elmü csekket… Mivel albérletben lakom, a befizetést igazoló csekkszelvényt a tulajdonos elvitte, ahogy mindig is, a lakbérrel együtt. Igen ám, de megjelentek az Elmü emberei, hogy mutassam be a csekket vagy kikapcsolják az áramot. Ekkor a 14 éves fiam tartózkodott csak otthon, aki elmondta, hogy mi a helyzet. Az emberek nem vettek tudomást arról, hogy a csekk be lett fizetve, mert a gyerek nem tudta bemutatni mivel a tulajnál van.... és 14 éves létére nincs a zsebében 7eFt sem, hogy helyben befizesse a már egyszer befizetett összeget... Igy kikapcsolta. De azt mondták, hogy bemutatjuk a csekket és még akár aznap is visszakapcsolják az áramot. Én dolgoztam, a gyerektől telefonon tudtam meg, hogy mi történt. Telefon a tulajnak, ő készségesen félórán belül elfaxolta a csekkeket az Elmünek... Este megyek haza, a lakásba sötét, nem értem miért. Telefon az ügyfélszolgálatra: akik azt mondják, hogy hiába faxoltam el a csekkeketeket, az áramot csak akkor kapcsolják vissza, ha kifizetem a nyolcezerpárszázforintos visszakapcsolási dijat, plussz a legfrissebb, még le sem járt villanyszámlát is, igy összesen kb. 12 eFt-ot. Elvált, gyerekét egyedül nevelő anyaként nem állnak otthon az ezresek...és a késedelmesen befizetett 7eFt miatt rám vertek majdnem kilencezernyi büntetést.... plussz nincs áramunk, holott befizettem a csekkket, csak késve… Csak egy kis emberségen múlott volna… hogy ne rúgjanak bele mégegyet abba, akinek már amúgy sem fenékig tejfel az élet…


Van valami lehetőség, hogy elkerüljem a bírságot, amit jogtalanul szabtak ki rám?



2013. máj. 18. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Megoldás nincs, bár ha bemész az Elműhöz, megérdeklődheted, hogy hogy álltok, kérhetsz részletfizetést.


BTW ez egy magáncég, így, mint olyan, emberséget nem tud tanusítani, nem áll érdekében. Az alakalmazottól sem várhatod el, mert megütheti a bokáját.

2013. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Magáncég, emberséget nem tud tanusítani… Ez fura! Az "emberség" alap kellene, hogy legyen MINDENHOL!! Szerintem! Ha már emberek alkotják a társadalmat…

2013. máj. 20. 23:22
 3/4 anonim ***** válasza:

állítólag már arra is kell fizetni, ha több hónapra előre megküldik az ELŐNYOMTATOTT csekket,

hogy melyik havit milyen sorrenben adod fel.


mert hiába adod fel augusztusban a "szeptemberit", és szeptemberben az "augusztusit", ha összekeverted,

állítólag akkor is jogosan kikapcsolhatják !!!!!

Rablóvilág :(

2013. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért kapcsolták ki, mert te hiába fizetted ki késve, a határidőig nem jelent meg náluk a számlán. Mi is volt, hogy egy-két hetes csúszással fizettünk ki valamit, de akkor azonnal bementünk az adott szolgáltató ügyfélszolgálatára bemutatni a csekket, mert náluk csak 3-4 nap múlva jelenik meg a számlán, és vigyázni kell a befizetési dátum sorrendjére. A beosztottól nem kérheted, hogy ne szerelje le az órát, mert akkor kitehetik az állásából. Neki utasításban van adva, nem dönthet felette. A csekk befizetését igazoló szelvényétmeg ne add oda ilyenkor a tulajnak, mert nem tudod igazolni, hogy be van fizetve a számla. Ha most kijönnek, hogy tartozol fél évvel, akkor hogy bizonyítod az igazad? Ha a tulajjal szemben lesz vitád, akkor megint hogy bizonyítod, hogy te befizetted?
2013. jún. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!