Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A panellekásnak magas a...

A panellekásnak magas a rezsije? (távhős)

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
A fűtés/hűtés még szigetelt esetén is magas, nélküle meg egyenesen irreális...
2013. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Igen!! Mi nagyon keveset vagyunk otthon, évente max. 25 nap, a fűtés nincs bekapcsolva, de még így is télen csak a fűtés 30-40 ezer, és nyáron is 15-20 ezer között mozog!
2013. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Amire én is céloztam, és a második is leírta, azért szomorú, mert 110m2-es kertes házam gázzal fűtve, átalányban tizetve 18 000/hó...

2013. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Ja,és azt azért elfelejtettem még leírni, hogy ezért a 30-40 ezer forintért nem 30 fokba ülünk, hanem 20 max 22-ben. és nem egyszer volt olyan is pl., hogy iszonyat nagy hideg volt kint,nekünk meg nem volt fűtésünk, a melegvizet vették el,és "tették a fűtésre". Szóval nem volt kellemes, eleget jártunk veszekedni.

Nem mellesleg szerintem azért is fizetünk ennyit,mert a tömbbe nagyon sokan nem fizetnek,és valakin ugye be kell vasalni az ő fogyasztásukat is.

Igen,amit az első is írt, egy normál kertes (110-120 nm) házat fele annyiból kifűtesz (és még tényleg melegbe is ülsz),mint egy fele akkora 60nm-es lakást.

2013. júl. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én 58 évig laktam egyedi fűtéses kertesben, öt éve pedig távfűtéses panelban. Utóbbiban a fűtésért (54 m2-re) télen fizetek max. 25 ezret, nyáron 5 ezret. Az egyedi lakás költségeinél sokan nem veszik figyelembe az állandó meghibásodásokat, a járulékos beruházásokat stb. Tény, hogy aki akarja, olcsóbban kijöhet ott, de akkor fázik ! A panel százszor kényelmesebb. Bár az a 20-22 fok igaz !
2013. júl. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy kicsit megfordítom a kérdést: annak, akik sokat vannak otthol- gyesen van, vagy nyugdísasok, azoknak "tiszta" haszon a távhő!
2013. júl. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amit írtam a 110 m2-es rezsijéről, azt is állandó 22,5 fokkal értettem, szóval sehogy nem jön ki, hogy tiszta haszon a fajlagosan sokkal drágább távhő...
2013. júl. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az egyedi lakás költségeinél sokan nem veszik figyelembe az állandó meghibásodásokat, a járulékos beruházásokat stb. Tény, hogy aki akarja, olcsóbban kijöhet ott, de akkor fázik ! "


Az állandó meghibásodás, relatív, ha egy rossz állapotú, nem karbantartott rendszer van, akkor igaz lehet. Mellesleg azért mert egy önálló házra nem kell közös költséget fizetni, még félre kell tenni nem várt, javítás jellegű kiadásokra...

2013. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ös! A 75 nm-es házamban 70 ezerből kifűtök egy telet úgy, hogy az egyébként fagyos párom se panaszkdik. Sőt!
2013. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pesti 55nm Panel fűtési költsége + alapdíj 1 évben 120 ezer ft.


Ebből 60 ezer az alapdíj és 60 ezer maga a téli fűtés.


A lakásban télen 24 fok van, most tervezik a fűtéskorszerűsítést és ezzel még 20%-ot lehet spórolni.


A távhőszolgáltatók árai között külömbségek vannak a pesti az egyik legolcsóbb.


Itt van egy 2010 májusi cikk az alján táblázattal.


[link]


Idézet:

"A MEH táblázatából kiderül, hogy Magyarország 85 legfontosabb távhőellátója közül Keszthely a legdrágább: egy átlaglakás évi fűtésköltsége 260 ezer forint. A nagyobb városok közül Sopronban kerül a legtöbbe a távhő: 212 ezer forint egy évre. A több mint 10 ezer ügyfelet ellátók közül Szeged vezet 191 ezerrel, de ez már inkább a középmezőnyhöz tartozik. A budapesti Főtáv 173 ezer forinttal a 60. helyet éri el, vagyis országosan inkább az olcsóbbak közé tartozik. "


Valamint egy 2012-es cikk.

[link]


A távhő sok mindentől függ, ahogy láthattuk, hogy hol is lakik az illető valamint a ház állapotától.

Vagyis van a hőszigetelve a falak, van e hőszigetelt ablakok, a hőközpont milyen modern és ezek után a legutolsó lépés a költségmegosztók felszerelése.

2013. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!