Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vízóra. Hogyan kell leolvasni?...

Vízóra. Hogyan kell leolvasni? Mit jelent? Nem tudom hol kell nézni a köbméter fogyasztást. Az óra nemrégen 340 volt, most 540. mikortól számolja a köbmétert?

Figyelt kérdés
Teljesen hozzá nem értő vagyok. nemrégen interneten egy ismerősöm beállította az átlagos fogyasztásunkat, 100 köbméterre. megkaptuk hogy mennyit kell fizetni. de amikor egy másik házban voltunk ennek a négyszeresét fizettük, ugyanúgy 3 havonta. akkor nemtudom mennyire lett beállítva mert nem mi intéztük. volt valamennyi túlfizetés, azt visszaküldték. Most az én női észjárásommal, ha 340 volt és most 20 nap elteltével 540 akkor nekem az már 200 köbméter. vagy nem így kell? mert az jönne ki annyiba amennyi régen volt. remélem értitek. segítsen valaki.

2013. júl. 18. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Többféle kivitelű vízóra létezik, többféle számlappal-leolvasási buktatóval.

Általánosságban, ha az utolsó szám(ok) pirosak, akkor az nem egész köbmétert jelent!

[link]

2013. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. küzdök vele. majdcsak ki tudom már számolni :-)
2013. júl. 18. 19:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Már olyan órák vannak,mint gáz,villanyórák .Ezt is pontosan úgy kell leolvasni. Régen olyanok voltak,mint

ami a linkben bal oldali képen van .De ettől még annyiban eltért,nem volt számmal kiírva az állás.Ha ilyen lenne

kezd az egyesnél x0.1 ha nincs a mutató pontosan a számon,

akkor 1 el kevesebbet kell irni.Igy megy ez a következőkön is .Legjobban az 1000 nél kell figyelni,itt lehet ám nagyot tévedni .Remélem nem ilyen órád van

2013. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Számszakilag jó a számitásid,csak az kérdés,hogy az elfogyasztott becsült vízmennyiséghez,ez sok ,vagy kevésnek tünik .

3 voltam

2013. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

200 köbméter fogyasztás 20 nap alatt lehetetlen, maximum 20, úgyhogy gondolom, egy nullával kevesebbet kell leolvasni.

Ha piros számok is vannak a számsor végén, azt le kell hagyni, azzal nem számolunk.

2013. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rakjál fel egy képet a vízóráról és segítünk megfejteni.

Nekem ez a 200 köbméter irreálisan soknak tűnik. Igaz, mi lakásban élünk, de közel 2 éves vízfogyasztásunknak felel meg.

2013. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

mennyi? harminc! ..mi harminc? mi mennyi?..


szóval..ne bízz semmit ismerősre(sem)


az órán csak a jól látható számokat kell leolvasni, mással ne törődj..

Két fő átlagosan napi 290-310 liter között fogyaszt (hideg)vizet, aminek egy részét boylerban melegíti.

a főmérő csak a bejövő hidegvizet méri.

a vízművek honlapján regisztráció után lehet kérni, illetve Te beállítod a várható kéthavi fogyasztást..


szerény családokban ahol négyen vannak, napi ötszáz liter kb a hidegvíz fogyasztás.

ilyen 100, meg 200 köbméter az ipari méretű fogyasztás, illetve panel-háztömb főmérője mutat esetleg ennyit.


nálam két hónapra 18 köbméter, két főre.ebben benne van a fürdés is.minden nap.


természetesen vannak legendásan spórolós emberek, aki havonta 1(egy) köbméterből megoldják...na jó, előfordult, hogy másfél köbméter, de akkor veszekedett leolvasóval...

2013. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
na jó. valóban. utánaolvastam már sok helyen. 200 köbméter valóban soknak tűnik :-) elírni gondolom nem írtam el semmit, mert átlagosan jött ki három havonta 9700 ft talán. akkor az úgy gondolom reális.
2013. júl. 20. 10:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha 10.000 a költsége akkor az inkább 20 köbméter lesz, mert a hidegvíz köbmétere kb 500 Ft...
2013. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!